Army of the Dead

(Ölüler Ordusu)

Film   2021     Altyazılar: [1]   [2] [01-02-2019 -> 22-05-2021]

Las Vegas'ı harabeye çeviren ve dünyanın geri kalanından duvarlarla ayıran bir zombi salgınının ardından yaşananları anlatıyor. Doğup büyüdüğü Las Vegas'tan ayrılmak zorunda kalmış eski bir zombi savaşı kahramanı olan ve artık evi olarak gördüğü bir kasabanın dışındaki hamburgercide çalışan Scott Ward (Dave Bautista), kumarhane patronu Bly Tanaka'dan (Hiroyuki Sanada) inanılmaz bir teklif alır: Şehir 32 saat içinde hükûmet tarafından nükleer silahlarla yok edilmeden önce zombi istilası altındaki karantina bölgesine girip, yer altındaki bir kasada duran 200 milyon doları ele geçirecektir. Kaybedecek pek bir şeyi kalmayan Ward bu zor görevi kabul eder ve soygun için ayak takımından oluşan uzman bir ekip kurar. Zaman giderek daralırken, açılması imkânsız denilen bir kasa söz konusuyken ve hem daha akıllı hem de daha hızlı olan Alfa zombiler sürüsü giderek yaklaşırken, şimdiye kadar teşebbüs edilen bu en büyük soygunda tek bir şey kesindir: Hayatta kalmayı başaranlar her şeyi alacaktır. Gönderen : @umfuk55

Yayın Tarihi: 14-05-2021 [1404] Aka:
  • Ölüler Ordusu
  • Army of the Dead
Dil: İngilizce, İspanyolca, Almanca, Fransızca Oyuncular Yapımın Tüm Ekibi

Scott Ward

Kate Ward

Vanderohe

Maria Cruz

Burt Cummings

Daha Fazlası

için tıklayınız.

Lilly (The Coyote)

Bly Tanaka

Marianne Peters

Mikey Guzman

Geeta

Chambers

Sgt. Kelly

Groom (Mr. Hillman)

Bride (Misty Hillman)

Corp. Bissell

Humvee Driver

Liberace Partygoer

High Roller

Zombie Showgirl

Zombie Showgirl

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
ABD
YÖNETMEN
TÜR
Aksiyon, Suç, Korku, Bilim Kurgu ,...
SÜRE
148 Dakika
5.2 /10 - (11)

Enes_Biga    25-06-2021 23:44     Id:12775


ADG

Süresi başta acaba mı, dedirtse de sıkılmadan izledim. Snyder bence kendine has stili olan ve bunu oturtmaya, kabul ettirmeye çalışan birisi. Bir grup seviyor diğer grup ise sevmiyor ama sevmeyen grup her filminden sonra gelip yine eleştiriyor. Bana kalırsa deliler gibi eleştirilecek bir film değil. Güzel bir açılış sahnesi, devamında detaylı bir şekilde tutulan giriş ve gelişme kısmı ile tatmin edici bir seyirlik sunuyor. Kendi içinde bazı tutarsızlıkları göze çarpsa da görmezden gelinecek seviyedeler. Karakterleri sevdim. Ama final kısmının biraz hızlı anlatıldığını düşünüyorum. Biraz daha kafa yorulabilirmiş. Onun dışında devam filmi için bazı noktalar açık bırakılmış gibi sanki. 

!! Spoiler !!

Bu Zack Snyder garip bir adam, yapacak bir şey yok. Kurtulamadığı mitoloji sevdası her filminde karşımıza çıkıyor. Burada da yeni dünya tanrısı-tanrıçası, dağa benzeyen Olympus otelinde yaşıyor, ata biniyor, kurbanlarını yer altına atıyor falan. Adı da Zeus zaten. Onun yanında Alfa ve Omega kullanımları ve sembolleri. Seviyor adam yani 😃 
Öncelikle izlediğimiz zombiler bildiğimiz zombi formundan çok farklı, muhtemelen uzay temelli organizmalar. Filmin başında gördüğümüz Ufolar, askerlerin telsizde konuşurken merkez isminin Ana Gemi olması vs. Kanları mavi olan zombiler ayrı bir nokta onun dışında robot şeklinde olan mavi gözlü ve derilerinin altında çelik olan bir başka tür de var.
Buna ek olarak time-loop konusu var. Vanderohe ve Dieter karakterleri de burada kilit noktayı oluşturuyor. Dieter'in kasayı bir nevi kutsal alan gibi görmesi, burada ya ölüm ya da yeni bir hayat doğacak demesi (Ki sonunda Vanderohe canlı olarak çıkıyor) ile Vanderohe'nin kasa önünde buldukları ölmüş ekibe hitaben, ''Ya onlar bizsek?'' demesi. Ki orada da iskeletlerin üzerindeki kıyafetlerin ekibin kıyafetiyle uyuşması enteresan bir benzerlik olmuş.  
Sanırım zombi evreni genişletmek ve ilerletmek istemiş Zack ve buna göre bir hikaye kurgulamış. Devamı gelecektir sanıyorum.

Con Vayne    22-05-2021 16:46     Id:12776


Kıdemli

aşk yaşayan duygusal zombilerin olduğu netflix yapımı zack snyder filmi. yönetmenin adını okuyunca "bu defa zombi dünyasına el atmış, bakalım bizi ne güzellikler bekliyor" diyerek heyecan kaplıyor ama o da dayanamayıp klişelere bulaşıyor. asıl hikaye oldukça güzel ve ilgi çekici iken yine klişe iki yan karakter ve hikaye ekleyerek gidişatı bozuyor, seyir zevkini düşürüyor. herifin kızı ve esmer abla filmde hiç olmamalıydı. ayrıca ben klasik zombi yapısını sevenlerdenim, buradakiler bildiğin vampirdi. işin özü kötü bir film.
meşhur abd üssünden taşınan kargo kaçar ve tüm las vegası zombiye dönüştürür. aylar sonra devlet, vegası tamamen kapatır ve 4 temmuz bayramında küçük bir nükleer bomba ile yok etme kararı alır. bombanın atılmasına 96 saat kala aşçılık yapan esas adamımıza iş teklifi gelir: buna göre orafaki bir kumarhaneye ekibi ile girip 200 milyon doları normal dünyaya getirecektir...

umfuk55    22-05-2021 18:47     Id:12779


Uzman

Zack Snyder'ın zombi filmi, uzun zamandır reklamı yapılıyordu ve sonunda çıktıda seyrettik. Filmin ilk dakikaları giriş için güzeldi sonra ekibin toplanma sahneleri çok uzun utulmuş, o kısım 5 dk. gibi bir sürede anlatılabilirdi, filmin tam süresi ise 1 saat 45 dk. kadar olabilirdi, 2.5 saatlik bir konu yoktu, her şey son 40 dk. da oluyor ve bu kısımda heyecan artıyor. Bana göre diğer zombi filmlerinden pek farkı yoktu, orta halli seyredilebilir bir film.
Konusu ve işlenişi bana Train to Busan Presents: Peninsula filmini hatırlattı, benzer yönleri çoktu, ikisininde konusu para için zombilerin arasına dalan ekiplerle ilgili. Seyrettikten sonra pek akılda kalacağınıda sanmıyorum ama türü sevenlerin hoşlanacağı bir film.  6/10

ango    23-05-2021 07:33     Id:12783


Ortalarından sonlara doğru hareketlendi,etkileyici sahneler vardı.Film de daha iyi olabilirdi sonu da.Yine de bu devirde bu film bir lüks izleyiciler için.Benzer kalitede filmlere hayır demem açıkçası.

Putte    27-05-2021 22:24     Id:12812


*Admin

Orta karar bir zombi filmi. Tarzı briaz değişik bilindik klişeler yanında akıllı zombiler gibi öğelerde mevcut. Sıkılmazsınız izleyin ama çok şey beklemeyin. 6/10

Fragman / Trailer

Galeri

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 24 1 SubRip 21-05-2021 10:02 Net-Rip oTToMaNeK 315
Sürüm: Army.of.the.Dead.2021.720p/1080p.WEB.H264-NAISU | CMRG | EVO | GalaxyRG | ION10 | MZABI | PSA | RARBG | [YTS.MX]
Not: [FORCED altyazı dahildir.]

İngilizce Altyazı
İngilizce 24 1 SubRip 21-05-2021 10:06 Net-Rip oTToMaNeK 11
Sürüm: Army.of.the.Dead.2021.720p/1080p.WEB.H264-NAISU | CMRG | EVO | GalaxyRG | ION10 | MZABI | PSA | RARBG | [YTS.MX]
Not: [FORCED altyazı dahildir.]

İngilizce Altyazı
İngilizce 24 1 SubRip 21-05-2021 10:06 Net-Rip oTToMaNeK 3
Sürüm: Army.of.the.Dead.2021.720p/1080p.WEB.H264-NAISU | CMRG | EVO | GalaxyRG | ION10 | MZABI | PSA | RARBG | [YTS.MX]