Anka kusu

Yıl: 2007 | IMDB: | Altyazılar: Türkçe 1, İngilizce 1

Robert Zemeckis'in 1997'de çektiği "Contackt / Mesaj" filmi ile Wachowski Kardeşler'in "Matrix" üçlemesinin paralelinde bir öyküsü olan film, çektiği filmlerle pek çok önemli festivalden ödüller almış genç bir yönetmenin yaratılışı kavrama sancısı üzerine kurulu. Çocuk yaşta ailesini kaybedip İstanbul'da yaşamaya başlayan Selman, kasabayı terk ettiğinden beri kendisinden haber alamadığı çocukluk aşkı Merve'nin acısını sinemaya sığınarak dindirmeye çalışır. Daha bir iki film çekmesine rağmen pek çok ödüle ulaşan genç yönetmen buna rağmen mutlu değildir.

Çocukluğunda yetiştiği kültürle içinde yaşadığı metropolün acımasız kültürü arasındaki derin çelişki karşısında karanlık bir dehlizin içine sıkışıp kalan Selman, içine bir türlü sinmeyen bu hayatı sorgulamakta, giderek büyük bir şizofreninin içine sürüklenmektedir. Bu durumdan kurtulmanın yolunu hatıralarında arayan Selman, çocukken babasının içinde "anka kuşu" var diyerek saklaması için verdiği küçük kutunun gizeminin peşinden çocukluk kasabasına gider. Kasabada filmin "Morpheus"u Emin Efendi'yi bulan Selman, yaşadığı dünyanın gerçek "mimar"ına ulaşmak için ucu bucağı olmayan bir yolculuğa çıkar...
Aka: Anka Kuşu Dil: Türkçe

Oyuncular

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı: , , , ,
ÜLKE
Türkiye
YÖNETMEN
TÜR
SÜRE
94 Dakika
OY VER

Oluşturulma Tarihi: 2017-02-17 - Son Güncelleme Tarihi: 2018-11-19

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 25 1 SubRip 17-02-2017 21:28 DP Fansub 1
Sürüm: Anka.Kusu.2007.DVD5.TR.Untouched.DWD.ShareKiosk | Anka.Kusu.2007.DvDRip.XviD

İngilizce Altyazı
İngilizce 25 1 SubRip 17-02-2017 21:56 DVD-Rip 2
Sürüm: Anka.Kusu.2007.DVD5.TR.Untouched.DWD.ShareKiosk | Anka.Kusu.2007.DvDRip.XviD

Videolar

Galeri