And Then We Danced

(Ve Sonra Dans Ettik)

Yıl: 2019 | IMDB: | Altyazılar: Türkçe 1, İngilizce 1

Yetenekli dansçı Merab, yıllarını verdiği Gürcü devlet halk dansları ekibinde partneri ve kız arkadaşı Mary ile birlikte kendini kanıtlamaya çalışmaktadır. Süreç hem sert eğitmenleri hem de geleneksel dansın gerekleri yüzünden katı ve sıkıdır. Merab, ekibe yeni katılan yakışıklı ve karizmatik bir gence kapılınca önce çok zorlansa da sonrasında aşkı keşfeder, kimliğini ve cinselliğini bulur. Gönderen : @DeanJames

Yayın Tarihi: 16-05-2019 Aka:
  • And Then We Danced
Dil: Gürcüce

Oyuncular

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
İsveç, Gürcistan, Fransa
YÖNETMEN
SÜRE
113 Dakika
OY VER

Oluşturulma Tarihi: 13-05-2019 - Son Güncelleme Tarihi: 02-01-2020

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 25 1 SubRip 22-02-2020 15:12 tolgaonaral & helinsuoğur Spectre 293
Sürüm: And.Then.We.Danced.2019.1080p.WEBRip.x264.AC3.HORiZON-ArtSubs

İngilizce Altyazı
İngilizce 25 1 SubRip 22-02-2020 09:57 Net-Rip Spectre 33
Sürüm: And.Then.We.Danced.2019.1080p.WEBRip.x264.AC3.HORiZON-ArtSubs

Franz_K 25-02-2020 10:32 Id:8244

Homofobik bir insan değilim ve tüm cinsel tercihlere de son derece saygılıyım ancak sinemada gay temalı filmleri izlemekten hoşlanmıyorum. Geçtiğimiz yıllarda çok yankı uyandıran, çok beğeni alan “Call Me by Your Name” filminden de bu yüzden hazzetmemiştim. Açıkçası LGBTI temalı filmlerin sinema sektöründe özellikle kayırıldığını da düşünmüyor değilim. Hani hükûmetlerin ve kurumsal din anlayışının katı homofobik yaklaşımına karşı yürütülen mücadelenin bir parçası olarak görmek gerek belki de bu temadaki filmleri. Ancak bu temayı göze sokmadan işlemeyi başaran, filmlerinin odağı yapmak yerine sos olarak kullanan bir Xavier Dolan bir Ferzan Özpetek varken böyle işin bayraktarlığını yapan filmlere çok da sıcak bakamıyorum ben. And Then We Danced ise eşcinsellik temasını tam da merkezine koymuş, bu temadan beslenen bir film. Çocukluğundan beri halk dansları ile ilgilenen ve tek hayali seçmelere katılarak ulusal takıma girmek olan Merab’ın dans okuluna yeni katılan Irakli ile olan duygusal yakınlaşmasını ve sözüm ona cinselliğini keşfetmesine odaklanan film bu bağlamda sıra dışı bir hikâye anlatmaktan oldukça uzak. Ancak hikâyesiyle çok sıra dışı şeyler anlatmayan film Gürcü halk dansları ile ilgili verdiği ayrıntılarla, oldukça estetik dans görüntüleriyle ve muhteşem yerel müziklerle bir fark yaratmayı başarıyor. Öte yandan ulusal takımda yaşanan bir olay ve arkadaşları arasında geçen diyaloglar üzerinden toplumun farklı cinsel tercihlere olan katı homofobik tutumunu da sert biçimde eleştiriyor film. Ancak yukarıda da belirttiğim gibi And Then We Danced; gücünü işlediği temadan ve anlattığı hikâyeden ziyade yer verdiği etnik unsurlardan, izlemesi son derece keyifli dans sahnelerinden ve Levan Gelbakhiani’nin çok başarılı bulduğum oyunculuğundan alıyor.
7,0 /10

Videolar

Galeri