Anche libero va bene

Yıl: 2006 | IMDB: | Altyazılar: Türkçe 1, İngilizce 1

Bazen kaybolup bazen geri dönen bir anne ile bir yandan mali sorunlarla boğuşan bir yandan da çocuklarına gerekli ilgiliyi gösterme çalışan bir baba... Ve hem anne yokluğunun hem de duygusal anlamda dengesiz babasının yüksek beklentilerinin yükünü taşımaya çalışan 11 yaşındaki Tomasso. Ebeveyn-çocuk ilişkilerine dair önemli şeyler söyleyen ve çocuk oyuncunun performansı dikkat çeken abartısız ancak etkili bir film.
Gönderen : @Franz_K
Aka: Anche libero va bene,Libero (Along the Ridge) Dil: İtalyanca

Oyuncular

Tommaso 'Tommi' Benetti

Renato Benetti

Stefania Benetti

Viola Benetti

Domenico

Tüm Ekip

için tıklayınız.

Marina

Guglielmo

Insegnante di Lettere

Insegnante Ed. Fisica

Insegnante Ed. Artistica

Portiera

Allenatore Nuoto

Livia

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı: , , ,
ÜLKE
İtalya
YÖNETMEN
TÜR
SÜRE
108 Dakika
OY VER

Oluşturulma Tarihi: 2017-02-17 - Son Güncelleme Tarihi: 2018-11-19

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 23.976 1 SubRip 17-02-2017 22:39 BitterMoon 4
Sürüm: Along.the.Ridge.2006.DVDRip.XviD-AsiSter

İngilizce Altyazı
İngilizce 23.976 1 SubRip 17-02-2017 21:46 DVD-Rip 1
Sürüm: Along.the.Ridge.2006.DVDRip.XviD-AsiSter

Franz_K 10-02-2018 09:02

Varlığı ve yokluğu belli olmayan bir anne ve kendisiyle ilgili yüksek beklentilere sahip bir babanın birçok farklı açıdan yarattığı ağır duygusal yükü taşımaya çalışan bir çocuğun hikâyesi. Ebeveyn-çocuk ilişkileri adına önemli tespitlerde bulunan filmi izlemek için küçük Tomasso rolündeki Alessandro Morace’ın hayranlık uyandıracak oyunculuğu bile tek başına yeterli bir sebep. Yönetmen Kim Rossi Stuart ise aynı zamanda bir yandan dengesiz bir eş, diğer yandan yaşadığı mali sıkıntılarla bunalmış bir baba rolünde. Düzensiz ve dağılmış bir ailede kişilerin ebeveyn rollerini yerine getirmede -çocuklara duyulan sevgi ne kadar büyük olursa olsun- ne denli tökezleyebileceklerinin simgesi adeta baba. Güçlü değil belki ama abartısız ve samimi bir film Anche Libero va Bene… Ancak Cuore Sacro’daki esmer haliyle ayrı, bu filmdeki sarışın haliyle ayrı güzel Barbora Bobulova’yı izlemek hepsinden öte bir keyifti… 7,2/10

Videolar

Galeri