Alpha

(Alfa Kurt)

Yıl: 2018 | IMDB: | Altyazılar: İngilizce 2

20 bin yıl önce Avrupa'da üst paleotik çağ döneminde geçen Alpha, konu olarak genç bir adamın bir kurt ile arkadaşlığını işliyor. Genç bir adam, kabilesinin en elit grubuyla ilk avına çıktığında yaralanır. Kendine geldiğinde yalnız olduğunu fark eder ve ölüme terk edildiğini anlar. Acımasız, ağır, yabani şartlara karşı hayatta kalmak için mücadele etmesi gerekecektir. Bu sırada sürüsünden ayrılmış bir kurt bulur. Yavaş yavaş kurt ile birbirlerine alışmaya başlarlar ve güvenmeyi öğrenirler. Tüm olumsuzluklara karşı beraber sayısız zorluklardan, tehlikelerden geçerek ölümcül kış gelmeden evlerine ulaşmaya çalışırlar.
Gönderen : @Tuğrul Akça
Aka: The Solutrean Dil: İngilizce, North American Indian

Oyuncular

Shaman

Tüm Ekip

için tıklayınız.

Huntress

Neanderthal #3

Lion Tribe #4

Lion Tribe #9

Solutrean Hunter #2

Solutrean Hunter #1

Solutrean Hunter #6

Solutrean hunter #4

Lion Tribe #3

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı: , , , , ,
ÜLKE
ABD
YÖNETMEN
TÜR
SÜRE
96 Dakika
OY VER

Oluşturulma Tarihi: 2017-06-20 - Son Güncelleme Tarihi: 2018-10-23

Çeviri Duyuruları

Kill Master

Son Güncelleme: 22-10-2018 04:58

Çeviri Notları: Alpha 2018 NEW 720p HDCAM ENG SUB-24HD, Film dili İngilizce değil. İngilizce altyazılı bir sürüm buldum ama onda da bazır yerlere farklı dilde altyazı gömülmüş, İng. kısmı kapatıyor. Mecburen HD sürüm bekleyeceğim. twitter.com/KillMaster_

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

İngilizce Altyazı
İngilizce 29.97 1 SubRip 23-10-2018 08:03 Fansub oTToMaNeK 1
Sürüm: HDCAM >>> 24HD (0)

İngilizce Altyazı
İngilizce 29.97 1 SubRip 23-10-2018 08:04 Fansub oTToMaNeK 1
Sürüm: HDCAM >>> 24HD (0)

holywars 30-09-2017 08:09

Güzel bir fragmanı var 

benteksizhepin 09-09-2018 09:09

merhamet ve cesaret aynı kişilikte buluşursa

Günümüzden 20 bin yıl önce Paleolitik (yontma taş) devrinde Avrupa’da bir kabilenin yaşamı etrafında geçiyor film. İlkel toplumlarda (ünlü Fransiz düşünür ve antropolog Claude Lévi-Strauss’un çalışmalarını okuduktan sonra bu toplumlara “ilkel” demek pek içimden gelmiyor aslında) en önemli olaylardan biri, ergenliğe erişen erkek çocukların kabile avcıları arasına katılma ritüelleridir. İşte böyle bir hikaye ve biraz sıradışı gelişen devamı…

Kahramanımız Keda (Kodi Smit-McPhee) erkek olmaya ava gider kabile şefi babası ve seçme avcıları ile birlikte. Avda yaşanan bir kaza sonucu herkes yaşamayacağını düşünüp bırakıp gider onu. Keda ise mucizevi bir şekilde hayatta kalmayı başarır. Ancak vahşi doğa acımasız, o ise tecrübesizdir. Bir kurt sürüsü ile karşılaşır ve saldırırlar ona. Sürünün alphası yaralanır. Keda yaşamının en zor ve belirleyici kararını vermek zorundadır. Mızrağı havada kalır kararsı.

Keda, mızrağı ile değil kalbiyle hareket etmektedir. Annesi bu özelliği nedeniyle vahşi av yaşamında sağ kalamayacağından endişe etmektedir. Kalkan mızrak iner ve kurdu kucaklar Keda. Onu yaşatmak için uğraşır kendi yaralarını iyileştirmeye çalışırken. Böylece klişe de olsa çok güzel bir vahşi hayvan çocuk dostluğu yeşermeye başlar acımasız ot bile bitmeyen kayalık dağ zirvelerinde.

Babasının tavsiyesi; kabileyi yaşatmak için öldürmektir. Keda’nın seçimi ise yaşattığı bir vahşi kurt ile kabile olmaktır. Birbirlerini kurtarırlar. Böylece Keda “hiçbir şeyden korkmamayı” öğrenir. Böylece büyür ve “erkek” olur. Bunu da genel geçer yoldan değil kendi yolunda yürüyerek yapar. Filmin mottosu bence merhamet ve cesaret aynı kişilikte buluşursa pek harika olur…

Yetişkinliğe ulaşmaya çalışan çocuklar için, insanlarla iletişim kadar hayvanlarla kurulan dostluklar her nedense bazen daha iyi sonuçlar verebiliyor. Bunun nedeni sanırım yetişkinliğe geçiş için en zor ve acı verici şeyin, saf kimlikten sıyrılıp kültürel-toplumsal kimliğe geçiş travmasını yenmek için saf bilinçaltından oluşan bir canlı ile birlikte deneyimlemelerin daha tatlı ve oyunsal bir geçiş gibi yaşanabilmesi.

Bütün filmi neredeyse Alpha ile birlikte sırtlayan Kodi Smit-McPhee çok doğru bir seçim olmuş Keda’ya can vermek için. Bu nedenle kendisine hasseten tebriklerimi sunuyorum. Ve hep olduğu gibi yeni filmlerini veya dizilerini özlemle bekliyorum. Diğer tüm oyuncular ve özellikle kostümler çok iyi ve çaba harcanmış olduğu belli. Bu kostümler, yeni bir moda yaratabilirler.

Filmin göze çarpan en zayıf yönü diyalogların çok güçlü olmaması. Ama benim anladığım bu bilinçli bir seçim. Filmin tümünde bilmediğimiz bir dil ile konuşuluyor. Bu yine belki başta söz ettiğim Claude Lévi-Strauss’a bir atıf. Onun dil ve uygarlık araştırmalarına: gramer hapishanesi. Böylece görsel şölen daha bir ön plana geçiyor.

Bu filmi sinema salonu ve imax görüntü ve ses sistemi ile seyretmek apayrı bir zevk oldu benim için. Dağlaların zirvelerinde dolanmak, bizonların üstünüze koşmaları ve kuşların suratınıza doğru uçmaları hele o köpüş yavrularının kucağınıza doğru koşuşturmalarını izlemek… İzlemek değil de sanki yaşamak güzeldi.

Putte 12-09-2018 04:09

Sinemada izledim ve genel olarak çok beğendim. Ancak herkesin beğeneceği türden bir yapım değil. Dialog yok filmin doğası gereği. Taş devrinde doğada bir başına kalmış bir delikanli ile bir kurdun hikayesini konu alıyor. Onun düşünceleri ve kurdla konuşması şeklinde bir monologla ilerliyor. Ancak vahşi bir kurtla yakınlaşmları güzel işlenmiş. Köpeği olan bir hayvansever olarak bana çok hoş gelen sahnelerdi. Son tahlilde vahşi doğada bir başına kalmış gencin yaşam ve eve dönüş mücadelesini içeren bir yol filmi. Beğenerek izledim, tavsiye ederim.8/10

Videolar

Galeri