All the Money in the World

(Dünyanın Bütün Parası)

Film   2017     Altyazılar: [1]   [2] [13-04-2017 -> 26-03-2021]

Amerika'nın sayılı zenginlerinden olan John Paul Getty'nin 16 yaşındaki torunu kaçırılır. Fidye olarak 17 milyon dolar istenmektedir. John Paul Getty Jr.'ın annesi Gail, fidye için milyarder kayınperderine gider ancak John Paul Getty cimriliğiyle ünlenmiş biridir ve fidyeyi fazla yüksek bulur. Oğlunun hayatını kurtarmak isteyen Gail, parasına düşkün fabrikatör dede John Paul Getty ve fidye isteyen suçlular arasında ortak noktayı bulmak bir hayli zor olacaktır. Bu süreçte John Paul Getty Jr.'ın hayati tehlikesi her geçen saniye artmaktadır. Gönderen : @Tuğrul Akça

Yayın Tarihi: 18-12-2017 [2036] Aka:
  • Dünyanın Bütün Parası
  • All the Money in the World
Dil: İngilizce, İtalyanca, Arapça Oyuncular Yapımın Tüm Ekibi

Gail Harris

J. Paul Getty

Fletcher Chace

Cinquanta

Oswald Hinge

Daha Fazlası

için tıklayınız.

John Paul Getty III

John Paul Getty III (Age 7)

John Paul Getty II

Mammoliti

Giovanni Iacovoni

Il Tamia 'Chipmunk'

Piccolino

Kidnap Van Driver

Prostitute Maria

Prostitue #1

Prostitute #2

Nancy Getty's Secretary

Aileen Getty (Age 6)

Mark Getty (Age 4)

Ariadne Getty (Age 2)

Rome Hotel Butler

Bullimore

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
ABD, İtalya, İngiltere, Çin
YÖNETMEN
TÜR
Biyografi, Suç, Drama, Gizem ,...
SÜRE
132 Dakika
6.4 /10 - (14)

benteksizhepin    27-03-2018 08:16 Id:2712


Moderator

1973 yılında başlar film. Petrol’ün dünya siyasetinde en çok belirleyici olduğu yıllar. Bir çocuk kaçırılır Roma’da. Sonra zaman geriye gider 1948, Avrupa’ya Suudi çöllerinden petrolü gemilerle getiren adama döner film. Dünyanın bütün parası, bir filme konabilecek güzel bir isim. Çünkü bu adam dünyanın en zengin adamı. İşte kaçırılan çocuk da onun torunu. Sonra birden Fas’a gidiyoruz 1971. Kaçırılan çocuğun uyuşturucu bağımlısı babası ve en zengin adamın oğlu. O sırada dede San Fransisco’da petrol devi olmuş bile.
 
Para aslında nedir? İktisat dersine girersek para mefhumu tıptaki beyin gibi en zor çözülebilen şey. Temsili birşey ama arkasında bir güç varsa ancak. Yoksa sıfır. Yani aslında siyasi birşey. İktisat diye bir bilim var mı? Bi resim aslında para. Yani sikke de olsa kağıt para da farketmez. Aslında plastik bir şey. Yok ama var. Fizik dünya dediğimiz doğa dışında, tek gerçek insan. Onun yerini hiçbir şey tutamaz. Bir de insanın yarattıkaları var. Suretler, plastikler. İnsanın eşsizliğinin karşısında bir de bu kendi yarttıklarına inanması acziyeti var. 

Bu fikir, filmde ki bir replikte. Çöldeki petrol kuyusu ya da insan hayatı hepsi aynıdır. diye dile gelir.
 
Buna cevap da şudur başka bir replikte. Dünyadaki bütün paralar sende olsa bile yine de kimseye yararı olmayan bir orospu çocuğu olacaksın.
 
Torunu kaçırılan dede fidye parasını vermek istemez. Dünyanın bütün parasının sahibi olan adamın gelini olan anne tek başına müthiş bir mücadele verir. Akılla, sevgiyle, mantıkla. Belki de anne gücünden daha fazlası yok bu dünyada. Bunu anlatıyor film. Para ve güç tek başına yalan. Sevgi olmadıkça. İnsan için tek gerçek ya da en önde tutulması gereken şey sevgidir.

Çok güçlü oyuncu kadrosu var filmin. Tek tek hepsi kendini önceki filmlerinde kanıtlamış sanatçılar. En genci John Paul Getty III oynayan (Charlie Plummer) yine o genizden sesiyle o kadar gerçekçi oynuyor ki. En güzel filmi King Jack (2015) de olduğu gibi. Dönemin ortamları, kostümler iyi. Sahne geçişleri belki biraz zayıf. Gerçek bir olaydan uyarlanan senaryonun bence zayıf noktası gerçek olayı tam aksettirememesi. Ama neyse ne güzel bir film. En azından anlatmaya çalıştığı felsefe çok derunî.

DeanJames    28-03-2018 04:37 Id:2726


Advisor

Filmin konusu hiç ilgimi çekmedi doğrusu. Genelde böyle filmlerden sonra genel bir okuma yapardım ama bunda pek canım istemedi . Eğer filmde Ridley Scott ismi geçmeseydi muhtemelen izlemezdim. Ridley Scott açısından bakarsak iyi iş çıkarmış diyebilirim, bütün tecrübesini yansıtmış bu filme de. Christopher Plummer iyi bir oyuncu ,bu filmde de başarılı bir oyunculuk sergilemiş fakat Kevin Spacey tam bu rolün adamıymış.Oyuncu değişiminin etik kaygılardan ziyade gişeye etkisinden dolayı yapıldığını düşünüyorum ama sanırım film gişede de pek başarılı olamadı. Belki de oyuncu değişimi olmasa daha çok ses getirecekti,bilemiyorum. Sevenleri var biliyorum ama Michelle Williams her zaman antipatik ve zayıf bulduğum bir oyuncu oldu.Bu benim kişisel düşüncem ve kendisi bu filmde de hakkındaki düşüncelerimi değiştirmeyi başaramadı.Şöyle Natalie Portman ve Kevin Spacey ile izlesek çok daha fazla zevk alabilirdim filmden. Mark Wahlberg ise olmasa da olurmuş.Filmin sonlarına doğru biraz sıkıldım. Hatta bitse diye sık sık saate baktım.Tabii ki bu benim için bir ölçü değil ama süresi sanki biraz uzundu ve izleyiciyi tam yakalayamıyor gibi geldi bana.Ortada gerçekten yaşanmış bir olay var ,filmde çok fazla bir şey söyleme derdinde değil. Düz bir anlatıma sahip,sahnelerin yeniden çekilmesinden mi kaynaklanıyor bilmiyorum ama Getty'nin dünyasına da tam giremiyoruz.Hani bir de olay gerçek olmasa İtalyan polisinin tutumu ve çocuğu kaçıranların davranışları saçma ötesi diyeceğim. Kurgudan dolayı mı öyle,senaryodan mı kaynaklanıyor,olayın kendisinde mi oturmayan kısımlar var bilmiyorum fakat izlerken anlam veremediğim çok yer vardı. Zaten en başta da dediğim gibi adamın zenginliği,cimriliği ,tutumu ,sonrasında gerçekleşen kaçırılma olayı falan pek ilgimi çekmedi.Sonuç olarak bana ortalama bir film gibi geldi.

Con Vayne    30-03-2018 06:28 Id:2746


Kıdemli

İyi bir film, akıcı, sürükleyici. Arada bazı laflar çakıyor ama üzerinde kafa yormaya çalışmıyor yani diyeceğini diyor, bu yüzden seyir keyfini de kaçırmıyor. Kafa karışıklığına neden olan final sahnesi, yani vakıf malından parasından, vakıf kurucusu şahsi bir işi için hesapsız harcama yapa bilir mi?
İnsanoğlunun hikayesi bitmez, yine güzel bir filmdi.

alpalp84    01-04-2018 10:58 Id:2772


Uzman

Konu malum. Zengin iş adamının torunu kaçırılır. Gözü yaşlı, kocasından boşanmış anne fidye için zengin dededen yardım ister. Dede her şeye ticari bir ahlak ile bakmaktadır. Aile bağlarına önem verir ama cebinede çok düşkündür. Anne bir yandan çocuğunu kaçıranlarla, bir yandan medyayla, bir yandan ise dede ile uğraşmaktadır. Full kadro çok başarılı, konusuda güzel bence. 

borrang    13-11-2018 02:19 Id:4536


Kıdemli

Petrol devi Getty imparatorluğunu anlatan gerçek hikaye. Sonu bilinmesine rağmen izleyiciyi bağlamayı başarıyor. Michelle Williams gayet başarılı.

Fragman / Trailer

Galeri

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 23.976 1 SubRip 26-03-2018 17:06 Enes Biga Enes_Biga 980
Sürüm: DRONES / EVO / RARBG

İngilizce Altyazı
İngilizce 23.976 1 SubRip 24-03-2018 04:05 BluRay oTToMaNeK 92
Sürüm: BluRay >>> DRONES | EVO | RARBG

İngilizce Altyazı
İngilizce 23.976 1 SubRip 24-03-2018 04:05 BluRay oTToMaNeK 16
Sürüm: BluRay >>> DRONES | EVO | RARBG