Ah fei zing zyun

(Vahşi Günler )

Yıl: 1990 | IMDB: | Altyazılar: Türkçe 1, İngilizce 1

Hayatınızda bir şeyler olmasını beklediğiniz, aşık olup aşk acısı çektiğiniz, her şeyi yapmayı isteyip de hiç bir şey yapamadığınız adına gençlik denen döneme bir de Wong Kar-Wai’ın kendine has üslubu ve muhteşem görüntüleri aracılığıyla bakabilmek için kaçırılmaması gereken bir fırsat. 1960'lı yıllar... Yakışıklı ama sorumsuz genç adam Yuddy sarhoş bir kadın olan üvey annesinden öz annesinin Filipinler'de yaşadığını öğrenir. Bu sırada iki genç kadın ona aşık olma şansızlığına yakalanmıştır. Aynı sırada Tude isimli polis memuru da kızlardan birine aşıktır... O da şansızdır. Tüm aşklar karşılıksız kalır * Kimilerine göre ulaşılmaz bir sanat filmi, kimilerine göre ise insana has duyguların ilgi uyandıran bir portresi... Ustadan klasik bir drama


Aka:
  • Days of Being Wild
Dil: Kantonca, Shanghainese, Tagalogca, İngilizce, Mandarin

Oyuncular

Su Li-zhen

Tide

Leung Fung-ying

Rebecca

Tüm Ekip

için tıklayınız.

Chow Mo-wan

Rebecca's Lover

The Amah

Yuddy's Mother

Housekeeper

Hotel Manageress

Hotel Maid

Prostitute

Train Conductor

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
Hong Kong
YÖNETMEN
SÜRE
94 Dakika
OY VER

Oluşturulma Tarihi: 17-02-2017 - Son Güncelleme Tarihi: 07-07-2019

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 24 1 SubRip 17-02-2017 22:07 hatma 43
Sürüm: TLF

İngilizce Altyazı
İngilizce 24 1 MicroDVD 17-02-2017 21:11 DVD-Rip 5
Sürüm: BDRip, TLF

ismuta 05-09-2017 05:32 Id:1175

Bir Kar-Wong Wai filmi seyredelim dedik. Aşk ile dolmuşuz ama dönüp bakanımız yok canım. Şimdi bir dakika durup benim nasıl olduğumu düşleyin. Evet bir dakika geçti, şimdi ben bu anı hatırlamayacağım ama siz bunu hatırlayacaksınız. Filmde bu şekilde başlıyor. Asi ruhlu, evlat edinilmiş, kızları önemsemeyen hatta onlara güvenmeyen bir gencin etrafında geçse de film aslında altı kişinin etrafında dönüyor. In the mood for love filminde de olduğu gibi, ki ben o filme aşık olmuştum hele o yavaş çekimler ve müzik yok mu şahane, filmin bir şey verme amacı gütmüyor. Size hayattaki bir ana pencere açıyor, onu izliyorsunuz ve bitiyor. Yönetmenin kamera yaklaşımı üçlemenin ilk filminde çarpıcı şekilde görüyoruz ve bu çekim diğer filmlerin habercisi gibi bana göre serinin ikinci filminde zirve yaptı ama bu filmde de yok sayılmayacak derecede mükemmel çekimler mevcut. Hele o renklendirmeler yok mu of of. Bir de yönetmenin yağmur sahnelerini beğeniyorum burada da bir adet mevcut. Arabayla kızı takip ettiği sahne. Zaten oyunculara ne söylesek az kalacak. Maggie Cheung zaten kendini oynamış ve olmuş. Neyse bir dakikalık etkiletişim bile insanda nasıl derin yarattığını gördük ya da yolda biriyle birkaç adım attıktan sonra nasıl bağlanıldığını. Böyle gerçekçi bir film. Ama puanımı az tutacağım In the mood for love yüzünden. O kadar da gıcığım evet.

Videolar

Galeri

Serinin Diğer Yapımları

2046

2004