A Wedding

Yıl: 2016 | IMDB: | Altyazılar: Türkçe 1, İngilizce 1

18 yaşındaki Pakistan asıllı Belçikalı Zahira, karnında büyüyen bebeğini doğurmaya kararlıdır. Tek sırdaşı olan ağabeyi ona destek olmaya söz verir, ama ailelerinin aklında bambaşka şeyler vardır. Zahira, üç kez görücüye çıkarıldıktan sonra işler iyice içinden çıkılmaz hale gelir. Gönderen : @PaRaNoYa7

Yayın Tarihi: 24-08-2016 Dil: Fransızca, Urduca

Oyuncular

Zahira Kazim

Amir Kazim

Mansoor Kazim

Yelda Kazim

Tüm Ekip

için tıklayınız.

Hina Kazim

Amara Kazim

Le préfet

L'assistante médicale

Imran

L'élève de théâtre

Le professeur de théâtre

La barmaid

Le médecin

L'homme à la grille

L'ami d'Amir

Le professeur de physique

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
Belçika, Pakistan, Lüksemburg, Fransa
YÖNETMEN
TÜR
SÜRE
98 Dakika
OY VER

Oluşturulma Tarihi: 2017-04-04 - Son Güncelleme Tarihi: 2019-03-20

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 24 1 SubRip 28-04-2018 02:33 Fügen Atasoy McFly 9
Sürüm: Noces.2017.720p.BRRip.900MB.MkvCage

İngilizce Altyazı
İngilizce 24 1 SubRip 11-09-2017 19:00 DVD-Rip lokilark 1
Sürüm: Noces.2017.720p.BRRip.900MB.MkvCage

Franz_K 18-10-2018 11:10

İnsanlık her ne kadar evrensel bilince ulaştığını iddia etse de inançların ve saçma sapan geleneklerin insan hayatından daha önemli olduğu toplumlarda yaşanan trajedilerin ardı arkası kesilmiyor. Bu trajediler dini inançların sosyal yaşama ve hukuka egemen olduğu Doğulu ve Afrikalı uluslarda yaşanmıyor sadece. Modern (!) Batılı toplumlarda da benzer bağnaz inanışların geçmişten günümüze insan hayatlarına kastettiğinin örnekleri çok fazla. Böyle milyonlarca hikâyeden bir tanesi sadece Noces. Batı’ya göç etse ve Batı’nın her türlü nimetlerinden yararlanıp Batı hukukuna sığınarak tüm kurallarına ayak uydursa da kendi geleneklerini yaşamakta direnen milyonlarca göçmen aileden birinin hikâyesi. Geleneklere, inanışlara kafa tutan dünyalar güzeli bir genç kız ile “töre”yi her şeyin üstünde tutan ailenin çatışmasını anlatan film bizim gibi toplumlarda çok da yabancı olduğumuz bir hikâye anlatmıyor aslında. Aile bağlarının, evlat/kardeş sevgisinin dahi önüne geçebilen “töre”nin gücüne bir kez daha tanıklık ettiriyor sadece bizi. Filmin tek farkı bu hikâyenin Avrupa’nın göbeğinde yaşanmış gerçek bir olaya dayanıyor oluşu.
Bir yandan çok tanıdık, bir yandan da çok iç burkan hikâyesiyle her türlü teknik ayrıntıyı önemsiz kılan bu etkili yapım bireysel hak ve özgürlüklerin, mutlulukların kabile toplumlarından kalma geleneklerle nasıl tarumar edildiğinin güzel bir örneği.
7,5 /10

Videolar

Galeri