A Hidden Life

(Gizli Bir Yaşam)

Yıl: 2019 | IMDB: | Altyazılar: Türkçe 3, İngilizce 3

The Tree of Life ve Knight of Cups ile hayatın anlamı üzerine görselliğiyle çarpıcı zihin egzersizleri kuran Terence Malick, son filminde gerçek bir hikâyeyi beyazperdeye yansıtıyor. Film, İkinci Dünya Savaşı’nda Naziler tarafında savaşmayı reddeden ve idam edilen Avusturyalı çiftçi Franz Jägerstätter’in hayatını anlatıyor. “Daha belirgin senaryolarla çalışmaya geri döndüğünü” söyleyen Malick’in Cannes’da dünya prömiyerini yapan filminin çekimleri 2016’da tamamlandı ve hem Michael Nyqvist’in hem de Bruno Ganz’ın rol aldığı son film oldu. Gönderen : @Enes_Biga

Yayın Tarihi: 19-05-2019 Aka:
  • A Hidden Life
Dil: İngilizce, Almanca, İtalyanca

Oyuncular

Franz Jägerstätter

Fani Jägerstätter

Resie Schwaninger

Rosalia Jägerstätter

Fr. Fürthauer

Tüm Ekip

için tıklayınız.

Lorenz Schwaninger

Captain Herder

Waldland

Mayor Kraus

Judge Lueben

Bishop Fliesser

Eckinger

Trakl - The Miller

Ohlendorf - The Painter

Major Kiel

Warder Stein

Aunt Walburga

Lawyer Feldman

Nikolai

Rosi Jägerstätter

Maridl Jägerstätter

Loisi Jägerstätter

Spitz, the blacksmith

Yönetmen: Senaryo: Yapımcı:
ÜLKE
Almanya, ABD
YÖNETMEN
SÜRE
174 Dakika
OY VER

Oluşturulma Tarihi: 13-05-2018 - Son Güncelleme Tarihi: 25-01-2020

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

Türkçe Altyazı
Türkçe 23.976 1 SubRip 06-03-2020 17:37 Net-Rip RagnarLothbrok 178
Sürüm: A.Hidden.Life.2019.1080p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTG

Türkçe Altyazı
Türkçe 23.976 1 SubRip 25-01-2020 00:36 Sacrer & relentless Sacrer 171
Sürüm: A.Hidden.Life.2019 DVDSCR x264-TOPKEK

Türkçe Altyazı
Türkçe 23.976 1 SubRip 13-08-2019 22:54 Sacrer Sacrer 133
Sürüm: https://youtu.be/qJXmdY4lVR0 Not: Official Trailer

İngilizce Altyazı
İngilizce 23.976 1 SubRip 03-03-2020 11:17 Net-Rip levanten 13
Sürüm: WEB-DL & WEBRip >>> ION10 | RARBG | FGT | CM

İngilizce Altyazı
İngilizce 23.976 1 SubRip 29-01-2020 14:00 Fansub ErenYıldız 4
Sürüm: A.Hidden.Life.2019.DVDSCR.x264-TOPKEK

İngilizce Altyazı
İngilizce 23.976 1 SubRip 29-01-2020 14:00 Fansub ErenYıldız 1
Sürüm: A.Hidden.Life.2019.DVDSCR.x264-TOPKEK HI

DeanJames 09-02-2020 01:01 Id:8020

Terrence Malick ile ilk tanışmam 2005 yılında "The New World" ile olmuştu. Tabii o zamanlar pek bilmiyordum Terrence Malick kimdir, nasıl filmler çeker, bügüne kadar neler yapmış; sinemaya bakış açım da bugünkünden oldukça farklıydı. Colin Farrell, Christian Bale gibi isimlere bakarak girmiştik salona. İnanılmaz sıkıldığımı hatırlıyorum. Hatta o zamana kadar izlediğim en sıkıcı 3-5 filmden biri olarak kalmıştı aklımda. Sonra "The Tree of Life" geldiğinde de izlemiş, yine sıkılmış ama bu sefer farklı bir tat almıştım filmden; tabii artık Terrence Malick kim biliyordum. Sonrasında "The New World" öncesi  çektiği 3 filmini de izledim ve bu filmlere hayran kaldım. Fakat yine de "The Tree of Life" sonrası çektiği filmler ilgimi çekmemişti, ta ki "A Hidden Life" duyurulana kadar. Açık konuşmak gerekirse 3 saat süren bu filmde de oldukça sıkıldım ama diğer taraftan da filmin anlattıklarının önemini zihnimin her köşesinde hissettim. Malick'in öncekini filmlerini andıran bir anlatım tarzı var ve son derece güzel doğa manzaraları eşliğinde çekilmiş; bunun da hakkını veren bir film olmuş diyebilirim. Eğer sabırlıysanız, insanın yaşama ve vicdana dair sorgulamaları ilginizi çekiyorsa, Mallick'in sorgulayıcı anlatım tarzına yabancı değilseniz, tüm benliğinizle savaş karşıtlığını hissedeceğiniz bu filmi beğenebilirsiniz. Ama filmin 3 saat civarında sürdüğünü ve yavaş bir anlatımı olduğunu göz önünde bulundurun lütfen. Özetle, doğru bildiğinden ne olursa olsun, sonunda ne tür bir bedel ödemesi gerekirse gereksin vazgeçmeyen bir adamın gerçek hikâyesi. 

Franz_K 18-03-2020 12:16 Id:8487

Dünyanın dönen bütün kirli oyunlardan habersiz, kimseye zarar vermeden, her şeyden uzak cennet bir köşede kendi halinizde yaşamaktasınız. Tek dileğiniz, hayata dair tek beklentiniz, sevdiklerinizle geçirdiğiniz bu zor ama güzel yaşamın sonsuza kadar sürmesidir. Ancak bir yerlerde, delirmiş bir adam kişisel ihtirasları ile bütün dünyayı korkunç bir sona sürüklemek için kararlıdır. Ve siz; hiçbir suçunuz yokken, o adamın kişisel ihtiraslarından haberdar bile değilken, kendi halinde sürüp gitmekte olan masum hayatınızdan sökülüp alınır, büyük ve kirli bir oyunun parçası olmaya zorlanırsınız. Bir “insan”ın belki kendinden kat kat daha akıllı, zeki, erdemli milyonlarca insanın hayatı ile oynaması; dahası bütün bir dünyanın kaderine yön vermesi akıl alır gibi değil. 1930’lardaki gibi değilse de insanlık hala çok yol kat edebilmiş değil bu konuda. Hala toplumsal akıl tutulmalar ile evrensel mantığı bir yana koyup bir delinin peşinde koşabiliyor modern insanlık. A Hidden Life; Avusturya Alplerinin gölgesinde, cennetten farksız güzel bir köyde yaşayan Franz Jägerstätter’in Hitler’e bağlılık yemini etmeyi ve savaşa katılmayı reddetmesi üzerine gelişen olayların anlatıldığı konusunu gerçek bir hikâyeden almış biyografik bir yapım. Vicdani ret temasını çarpıcı bir hikâye ile aktaran film, her bir karesi bir tablo olacak güzellikte görselliği ile muhteşem bir ziyafet sunuyor seyircisine. Ancak uzun tutulmuş sekansları, yönetmenin bu görsel zenginliği seyircisine yaşatma konusundaki cömert yaklaşımı olarak düşünmek gerek belki ama 1,5 saatte anlatılabilecek bir hikâyenin bu kadar sündürmesi ne kadar iyi niyetli düşünülürse düşünülsün yer yer sıkıcı olabiliyor. Öte yandan başkahramanımızın aldığı son derece romantik kararının arkasında inatla durarak her şeyi feda eden tavrı filmin inandırıcılığı açısından son derece zayıf kalıyor. Ne çare ki film biyografik bir yapım ve anlatısı gerçek olaylara dayanıyor. Bu noktada sadece iyi niyetle çıkılmış bir yolda boşa kürek çeken, etrafındakilere acı vermekten başka bir şey elde edemeyen bir insan görüyor seyirci. Elde sadece yıllar sonra çekilmiş bir film dışında yapılan fedakârlık adına ne kalıyor ki? A Hidden Life, vicdani ret konusunda oldukça radikal bir adamın gerçek hikâyesini son derece zengin bir görsellikle anlatan, ancak anlatısını aşan süresiyle zaman zaman tempo kaybeden tam bir karantina günleri filmi. Zamandan bol neyimiz var ki şu ara?
7,2 /10

Videolar

Galeri