• IMDB
  • 6.9/10

GrassRoots: The Cannabis Revolution

Yıl: 2016 | IMDB: | Altyazılar: İngilizce 1

Çevirmen: DVD-Rip FPS: 25 fps Format: SubRip Dil: Sürüm: GrassRoots.The.Cannabis.Revolution.2017.1080p.AMZN.WEBRip.DD2.0.x264-AJP69 | RARBG Dosya: 1 Yükleyen: crazy_boy Toplam İndirilme: 3 Boyut: 41.05 KB Notlar:

Yüklenme Tarihi: 07/03/2018

Görüşler(2)

crazy_boy

04-07-2018 00:18

Cannabisin serbestleştirilmesi için tüm dünyada büyük kampanyalar vardır; bazı ülkelerde (Hollanda, Uruguay gibi) belli bir dozda bulundurulması suç değildir. Cannabis’in psikoaktif tohumları, tomurcukları ve yaprakları aslında kenevir dediğimiz lifli bitkinin uç kısımlarında bulunur; kenevirin diğer lifli kısımları ise yüzyıllarca ip, keten elbise, kumaş gibi pek çok günlük hayatın eşyalarında kullanılmıştır. Bir rivayete göre Dupont, Rockefeller Corporation, Standart oil, British Petrol gibi bazı petrokimya şirketlerinin petro kimya ürünlerini satabilmeleri için; ya da insanların cannabise yönelimleri çok fazla olduğundan, yeraltı dünyasına ve mafyaya çok iyi gelir getirdiğinden şu anda yasaklanmış durumdadır; pek çok ülkede serbest bırakılıp bırakılmaması tartışılmaktadır. Fizyolojik bağımlılık yaptığı bilimsel olarak kanıtlanmamıştır; ama bazı insanlarda güçlü psikolojik bağımlılık yapabilir; cannabis kullananların ancak % 5’i sürekli içici haline geldiği düşünülürse, cannabisin za

crazy_boy

04-07-2018 00:21

Cannabis’in psikoaktif tohumları, tomurcukları ve yaprakları aslında kenevir dediğimiz lifli bitkinin uç kısımlarında bulunur; kenevirin diğer lifli kısımları ise yüzyıllarca ip, keten elbise, kumaş gibi pek çok günlük hayatın eşyalarında kullanılmıştır. Bir rivayete göre Dupont, Rockefeller Corporation, Standart oil, British Petrol gibi bazı petrokimya şirketlerinin petro kimya ürünlerini satabilmeleri için; ya da insanların cannabise yönelimleri çok fazla olduğundan, yeraltı dünyasına ve mafyaya çok iyi gelir getirdiğinden şu anda yasaklanmış durumdadır; pek çok ülkede serbest bırakılıp bırakılmaması tartışılmaktadır. Fizyolojik bağımlılık yaptığı bilimsel olarak kanıtlanmamıştır; ama bazı insanlarda güçlü psikolojik bağımlılık yapabilir; cannabis kullananların ancak % 5’i sürekli içici haline geldiği düşünülürse, cannabisin zararları hükümetler tarafından biraz abartılıyor olabilir.

Altyazılar

Üye girişi yaparak altyazıları tek bir sayfa üzerinden sıralayabilir ve topluca indirebilirsiniz. Üyelik için tıklayınız.
Sürüm/Bölüm/Not Dil FPS Dosya Format Tarih Çevirmen Yükleyen Onay Hit İndir

İngilizce Altyazı
İngilizce 25 1 SubRip 03-07-2018 18:26 DVD-Rip crazy_boy 3
Sürüm: GrassRoots.The.Cannabis.Revolution.2017.1080p.AMZN.WEBRip.DD2.0.x264-AJP69 | RARBG