Foto

( 1970 - )


( 50 yaşında 1.78 m boyunda )

Doğum Adı: Craig Parker Tarihi: 12/11/1970 Yeri: Suva, Fiji

Kısa Biyografi

Craig Parker was born on November 12th 1970 in Suva, Fiji and now lives in New Zealand. He is best know for his part as Haldir the Elf in The Lord of the Rings trilogy, although he had a part in the 1993 film of Stephen King's "Tommyknockers".

Son Güncelleme Tarihi: 29-07-2020

Craig Parker rol aldığı yapımlar.

  • 42
  • 74

Agents of S.H.I.E.L.D.

Yıl: 2013 | IMDB: 2364582

Ülke: ABD
Aka: Agents of S.H.I.E.L.D., Marvel's S.H.I.E.L.D., S.H.I.E.L.D., Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D., Agents of Shield, Agents of S.H.I.E.L.D.: Uprising, Agents of S.H.I.E.L.D.: Ghost Rider
Tür: Aksiyon, Macera, Drama, Bilim Kurgu, Gerilim
Yönetmen: Kevin Tancharoen,Jesse Bochco,Billy Gierhart,Vincent Misiano,Garry A. Brown,
Oyuncular: Clark Gregg, Ming-Na Wen, Chloe Bennet, Elizabeth Henstridge, Iain De Caestecker, Henry Simmons, Brett Dalton, Natalia Cordova-Buckley, Jeff Ward, Nick Blood, Adrianne Palicki, Luke Mitchell, John Hannah, Maximilian Osinski, Joel Stoffer,

  • DP
  • 8.3/10
  • IMDB
  • 7.5/10
  • RT
  • 95
  • 21
  • 9

Spartacus: Blood and Sand

Yıl: 2010 | IMDB: 1442449

Ülke: ABD
Aka: Spartaküs: Kan ve kum, Spartacus, Spartacus: Blood and Sand, Spartacus: Vengeance, Spartacus: War of the Damned, Spartacus: War of the Damned
Tür: Aksiyon, Macera, Biyografi, Drama, Tarih, Romantik
Yönetmen: Jesse Warn,Michael Hurst,Rick Jacobson,Mark Beesley,T.J. Scott,Chris Martin-Jones,Grady Hall,Glenn Standring,Rowan Woods,Brendan Maher,John Fawcett,
Oyuncular: Manu Bennett, Daniel Feuerriegel, Peter Mensah, Lucy Lawless, Nick E. Tarabay, Viva Bianca, Liam McIntyre, Pana Hema Taylor, Cynthia Addai-Robinson, Dustin Clare, Heath Jones, Katrina Law, Ellen Hollman, Barry Duffield, Kelvin Taylor,

  • DP
  • 8.4/10
  • IMDB
  • 8.5/10
  • 17
  • 5

Underworld: Rise of the Lycans

Yıl: 2009 | IMDB: 0834001

Ülke: ABD, Yeni Zelanda
Aka: Karanliklar ülkesi: Lycanlarin yükselisi, Underworld 3, Underworld 3: Rise of the Lycans, Untitled Underworld Prequel
Tür: Aksiyon, Macera, Kurgu, Bilim Kurgu, Gerilim
Yönetmen: Patrick Tatopoulos,
Oyuncular: Michael Sheen, Bill Nighy, Rhona Mitra, Steven Mackintosh, Kevin Grevioux, David Aston, Geraldine Brophy, Leighton Cardno, Alex Carroll, Elizabeth Hawthorne, Jason Hood, Mark Mitchinson, Tania Nolan, Craig Parker, Timothy Raby,

  • DP
  • 6.8/10
  • IMDB
  • 6.6/10
  • MT
  • 44
  • 18
  • 59

NCIS: Los Angeles

Yıl: 2009 | IMDB: 1378167

Ülke: ABD
Aka: NCIS Legend, NCIS Office of Special Projects, NCIS Undercover, Untitled NCIS Spinoff
Tür: Aksiyon, Suç, Drama
Yönetmen: Dennis Smith,Tony Wharmby,Terrence O'Hara,John Peter Kousakis,James Hanlon,
Oyuncular: Chris O'Donnell, Daniela Ruah, Barrett Foa, Linda Hunt, LL Cool J, Eric Christian Olsen, Renée Felice Smith, Miguel Ferrer, Peter Cambor, Nia Long, Andrea Bordeaux, Bar Paly, Vyto Ruginis, Erik Palladino, Medalion Rahimi,

  • IMDB
  • 6.7/10
  • 31
  • 71

NCIS

Yıl: 2003 | IMDB: 0364845

Ülke: ABD
Aka: NCIS, Naval CIS, Navy NCIS, NCIS: Naval Criminal Investigative Service
Tür: Aksiyon, Suç, Drama, Gizem, Gerilim
Yönetmen: Dennis Smith,Tony Wharmby,Terrence O'Hara,Thomas J. Wright,James Whitmore Jr.,
Oyuncular: Mark Harmon, David McCallum, Sean Murray, Pauley Perrette, Michael Weatherly, Brian Dietzen, Rocky Carroll, Cote de Pablo, Emily Wickersham, Wilmer Valderrama, Lauren Holly, Maria Bello, Sasha Alexander, Joe Spano, Diona Reasonover,

  • IMDB
  • 7.8/10
  • 76
  • 19

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

Yıl: 2001 | IMDB: 0120737

Ülke: Yeni Zelanda, ABD
Aka: Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği, The Fellowship of the Ring, The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring, The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring: The Motion Picture
Tür: Aksiyon, Macera, Drama, Kurgu
Yönetmen: Peter Jackson,
Oyuncular: Alan Howard, Noel Appleby, Sean Astin, Sala Baker, Sean Bean, Cate Blanchett, Orlando Bloom, Billy Boyd, Marton Csokas, Megan Edwards, Michael Elsworth, Mark Ferguson, Ian Holm, Christopher Lee, Lawrence Makoare,

  • DP
  • 9/10
  • IMDB
  • 8.8/10
  • MT
  • 92
  • RT
  • 91