Tomb Raider - 2018

ercu.tr 17-03-2018 10:03

Angelina dan sonra hiç çekilmiyor.. 4/10

alpalp84 19-03-2018 10:03

2013 versiyon oyunun senaryosunun 3-5 değiştirilmesiyle oluşmuş senaryosu var. İdare eder sonuçta. Hatta oyundan daha iyi bence. Oyunda karşılaştığım bazı mantıksızlıklar veya cevapsız sorular burada yok. Başroldeki kız iyi oyuncu ama bi lara değil. Bir çok klişe sahnesi var. Ama bunları güzel güzel harmanlayarak iyi bir iş çıkartılmış. İzlediğiniz zamana değecek, bir çok artı noktası olan güzel bir film olmuş. 

Franz_K 22-03-2018 11:03

90’lı yılların ortalarında başlayan Tomb Raider efsanesinin inişli çıkışlı her anına tanık olmuş, onunla ilgili her haberi takip etmiş ve çıkan her oyununu oynamış biri olarak Alicia Vikander’li son filmini izlememek olmazdı. Angelina Jolie ile Lara Croft belki de oyun ve sinema tarihinde bir daha gerçekleşmeyecek güzellikte bir eşleşmeydi. Birbirleri ile o kadar özdeşleşmişlerdi ki son oyunlarındaki yeni Lara tiplemesine diğer tüm Tomb Raider hayranları gibi ben de alışmakta çok zorlandım. Tam da bunun üzerine yeni Alicia Vikander’in yeni Lara Croft’umuz olacağı haberi geldi ki hem heyecanlandırdı hem de merak uyandırdı bu haber. Açıkçası oyunlardaki geçiş süreci olmasaydı Vikander’i asla yakıştıramazdım rolüne. Ancak oyun dünyasında eski kadınsı, seksi ve kusursuz Lara Croft’un yerine gelen daha masum, daha kusurlu, daha genç ve zaafları olan yeni Lara karakteri sayesinde Vikander gözüme hiç batmadı, hatta oldukça beğendim.
 
Filme gelince, aslında film için söylenecek çok şey yok. Tamamen Tomb Raider oyuncularına ve Hollywood işi aksiyon severlere uygun, adının vaat ettiğini sunan bir film. Benim için, Hollywood aksiyonlarından ne kadar uzak dursam da “Tomb Raider olsun, çamurdan olsun.” durumu söz konusu olduğu için filmden keyif aldım. Ancak hayatında hiç Tomb Raider oynamamış birine çok da fazla bir şey vaat etmiyor film. Baba ayrıntısı dışında bir Tomb Raider filminin vereceği hemen hemen her şey vardı filmde. Aksayan birkaç noktayı ise Lara’ya olan zaafımdan dolayı seve seve görmezden geldim.
7 /10

Marvoldo Riddle 30-05-2018 07:05

Tomb Raider'ı bilenler konunun nasıl olacağını zaten tahmin etmişlerdir bunda bir sıkıntı yok ama işleniş o kadar kötü, diyaloglar o kadar amatörceydi ki seyirciye hiçbir şey hissettirememişler özellikle Tomb Raider gibi bir yapımdan beklenen aksiyon da  oldukça yetersizdi, bence bunun en büyük nedeni de kötü oyuncu tercihleri, tam bir izle unut filmi olmuş.
4/10

Con Vayne 31-05-2018 06:05

Oyunlardan uyarlanan filmlerin temel sorunu o oyunu efsane yapan özellikleri  çöpe atmaları,, ve sinema klişelerine  uydurmaları. Bir senaryoyu  bu Hollywood klişelerine uydurma işini  The Player  filmi çok güzel anlatır. Bu filmde de böyle, şayet yeni Tomb Rider serisinin ilk oyununu oynadıysanız, hikayeye çoklukla bağlı olduğu için ilk yarım saate 9 puanlık bir film dersiniz ama sonrasında işler değişip Hollywood a bağlanınca sıradan bir film haline geliyor buna da ancak 5 puanlık dersiniz. Tek sevindirici yanı filmin sonu, bu da Tomb Rider efsanesinin nasıl başladığı anlatılmış olması gibi bir sonla bitmesi, yani devamı gelecek. Alicia Vikander i severim, filmdeki performansı da çok iyi ama kesinlikle bir Lara değil.

Alp 05-06-2018 07:06

Film çok güzel, izlerken oyundan sahnelerin benzerini görüyorsunuz. Bayadır böyle heyecanlı macera filmi izlememiştim. Yeni çıkacak oyun için sabırsızlandırıyor. Tavsiye ederim.

Karakadir 27-06-2018 10:06

Dolgun Lara'lara alışık bir izleyici olarak yeni Lara'nın biraz sönük kaldığını itiraf etmeliyim. 13+ 16- :) izleyicilere hitap eden ailecek de izlenilebilecek bir film.

achfighter 26-08-2018 05:08

Çok sıradan, klişe, kötü oyunculuk, kötü senaryo... 4/10

borrang 13-11-2018 01:11

Oynamayı becerebildiğim tek bilgisayar oyunu. Hala eski bölümleri bilgisayarimda kurulu. Film oyuna bağlı kalmış. O yüzden beğendim. Belli ki devam edecek. Tek sıkıntı var oyuncunun yaşı biraz fazla, daha genç biri olmalıydı.