Ready Player One - 2018

GuGuuuK 01-04-2018 03:04

imax 3d izledim hala etkisindeyim. bütün olay burnumun dibinde cereyan etti. IMAX nemenem bir şeymiş, aman aman!!! Konu olarak ortalama veya biraz üzeri bir filim izleyiş olarak muhteşem harikulade....! 

hayhan44 26-05-2018 10:05

Oldukça keyifle izlediğim film oldu, aksiyonu, felsefesi ve birçok filme yaptığı göndermeleriyle eğlendirdi.Tavsiye ederim
Oldukça keyifle izlediğim film oldu, aksiyonu, felsefesi ve birçok filme yaptığı göndermeleriyle eğlendirdi.Tavsiye ederim

alpalp84 27-05-2018 12:05

Oasis diye online bir dünya neredeyse bütün dünya tarafından oynanmaktadır. Tabi oyun içi satın alma sistemi ve oyun ekipmanları yüzünden bir çok kişi gerçek hayatta borçlanmaktadır. Tabi oyunu yapan kişinin böyle bir amacı yoktur ama suistimal edilmektedir. Oyunu yapan Halliday ölmüş, arkasında one piece'deki gibi arkamda bir hazine bıraktım, gidin bulun demiştir. Bütün oyuncularda bu hazineyi aramaktadır. Tabi bunu bulmak hiç kolay değildir. Oyunda bir dünya gönderme var. Oyun, film, karakter... hemen hemen herşeye inceden bir dokunuş yapmışlar. Steven Spielberg kalitesini konuşturmuş. Filmin uzun süresi boyunca hiç sıkılmıyorsunuz. Holivud'u son seneler beğenmem ama bu filmde harika iş çıkartmışlar. Görüntü zaten muazzam, görsel şölen adeta.
 
Filmin sonundaki savaş sahnesinde Master Chief lerden oluşan, iyi savaşan bir grup vardı. Gerçek dünyada 12-15 yaşında bir grup çocukmuş, gülmekten yarıldım.

Con Vayne 21-06-2018 01:06

Hergün 4 5 saatini ps4 başında geçiren biri olarak filmde kullanılan terimlere, star craft, teso, overwatch, halo vb. Mmorpg türünün karakterlerine aşina olsam da filmi pek begenmedim. Spielberg ve gelecek konusundan ötürü beklentim büyüktü. Fakat animasyon ağırlıklı olması çok da dişe dokunmaması bende hayal kırıklığı yarattı, gerçi spielberg in öngörüsü iyidir, oyunlardaki bu mikro ödemeler ile yapımcıların kolay yoldan bol para kazanma imkanı ve yeni nesildeki bu online pvp hastalığı olduğu sürece 2045 bile geç bir zaman olacaktır.

leone 29-06-2018 12:06

Yaklaşık 1 saat izledim ama bitiremedim.Aksiyon animasyon.Olmamış :(

yyy444 10-07-2018 12:07

çok iyi bir film.. zaten yönetmeni süper.. filmlere kötü yorum yaparken lütfen 1 saat izlemek yerine, filmin tamamını izleyin !!!  

x571 14-07-2018 01:07

kınayt onlayn hayat oflayn gibi bir şey :) insanlar oyunun içinde takılıyor. savaşıyor item alıyor falan. görsel efektleri güzel,sıkılmadan izlersiniz,eğlencelik bir film. puanı 6-7 gibi birşey

DeanJames 29-08-2018 05:08

Orta ayar bir Spielberg filmi. Yaratılan dünya, her  ne kadar olabilecek tüm klişeleri barındırsa da , ilginç bir dünya. Zaten uyarlama bir senaryosu var. Görsel olarak gayet başarılı. Uzun süresine rağmen çok fazla da sıkmıyor.Hani Spielberg ismine bakıp beklentiye girilip seyredilirse büyük hayal kırıklığı olur ama zaman geçirmek için fena değil. Arada günümüz gençlerine dijital dünya ile ilgili uyarılarda bulunmayı da ihmal etmiyor.Göndermeler de hoş olmuş.

borrang 13-11-2018 02:11

Yıllar sonra Spielberg den çok başarılı bir bilimkurgu. Görsel efektler muhteşem, senaryo sağlam, oyuncular başarılı. Daha önce çekilmiş bir çok bilimkurgu, korku, fantastik filmlerden geçit töreni...

Franz_K 26-11-2018 09:11

Uzakdoğu ve Hint sinemasını saymazsak aksiyon ve maceranın Hollywood’un tekelinde olduğu bir sinema dünyasında yaşıyoruz maalesef. Hollywood ise maalesef kendini tekrar eden filmler çekme konusunda ısrarcı. Marvel ve DC evrenine yeni kahramanlar ekleyerek ya da var olan kahramanları birbiriyle kararak yaptığı filmlerden en sıkı Marvel ya da DC hayranları bile sıkılmaya başladı artık. Öte yandan aksiyon ve macerada da yeni bir şeyler üretme konusunda bir kısır döngünün içine girilmiş durumda. Her sene iyi sinema izleyicisini heyecanlandıracak üç-beş film ya çıkıyor ya çıkmıyor Hollywood’dan. O filmlerde de artık işin kurdu olmuş yönetmenlerin imzası oluyor. Spielberg bu yönetmenlerden biri. Ele aldığı her senaryodan benzerlerinin üstünde kalitede bir film yapmayı başarabilen sihirli eller var kendisinde.
Ready Player One, yönetmene hiç dikkat etmeden bildik gişe filmlerindendir diye izlemeyi düşünmediğim, burun kıvırıp bir köşeye attığım bir filmdi. Spielberg filmografisini karıştırırken denk geldim. İyi ki de denk gelmişim. Zira Spielberg, farkını ortaya koyarak sanal dünyaya dair temponun bir an bile dinmediği oldukça sürükleyici bir aksiyon filmi yaratmış. Hollywood tarzı giriş, gelişme, sonuç bölümlerine ve az da olsa işlenmiş konusuna rağmen özgün sayılabilecek bir kurguya ve kendini sonuna kadar ilgiyle izletecek hareketliliğe sahip bir film Read Player One. Sanal gerçekliğin giderek yaygınlaştığı günümüzde Spielberg bu topu kaçırmamış ve tam zamanında tam olması gereken hamleyi yaparak sanal gerçeklik üzerine başarılı bir film çekmiş. Aksiyon ve macera meraklılarına.
6,5 /10