Money Heist - 2017

Coilbone 21-01-2018 06:01

Orijinal dizi 15 bölüm olarak bazı ortamlarda bulunabiliyor ama Netflix nedense bölümleri tam olarak ortasında keserek 2 bölüme bölme fantezisine girişmiş. Şu anda yayınlanan eğer 1 saat 20 dakikalık orijinal dizi bölümlerine sahipseniz Netflix ripi altyazılar  46. dakika civarında bitiyor ama bölüm devam ediyor. Aynı şekilde diğer bölümün altyazısına bakıldığında bir "önceki bölümde" kısmı konulmuş ama orayı çıkarttığınızda 46. dakikadan itibaren devam ettiğini görüyorsunuz. En azından orijinal yapımın İngilizce altyazısı olsaydı bir birleştirme yapılabilirdi belki ama şu an Netflix riplerini indirmekten başka çare yok gibi.

bayss 09-02-2018 07:02

kesinlikle ileride tekrar izleyeceğim.Özellikle Berlin ve Tokyo yıkılıyolar.

roksiy 16-02-2018 02:02

müthiş bir dizi 
son yıllarda izlediğim en iyi soygun dizilerinden biridir.
izlemeyen herkese izlettirin sonuna kadar sıkılmadan kalkmadan izlenebilecek en iyi sürükleyici soygun dizilerinden biridir. 
kusursuz bir plan,kusursuz oyunculuklar,kusursuz bir kaçış,kusursuz bir son.
(berlin,tokyo ve tabikide profesör)

GuGuuuK 25-02-2018 05:02

Benim için bu yorum bir ilk olabilir. Hep beğenmediysen izlmee be kardeşim neden buraya gelip absürt yorumlar yapıyorsunuz derim. 
Çok denedim bir türlü diziyi sevemedim. hatta 13 bölümü hızlı hızlı ileri aldım tek merak ettiğim sonu nasıl bitecek. Neden neredeyse oyuncuların çoğunluğu oskarlık bir oyunculuk sergilemeye çalışıyor, trip trip ttip içim bayıldı. Mantık hatalarından geçtim ve okuduğum bir kaç incelemeden sonra onuda kabul ettim sindirdim. Bu kadar trip anca bizim Türk dizilerinde gördüm.
Sonunu çok ciddi merak ediyorum o ayrı. İkinci sezon biter sırf sonu için öyle hızlıca bakarım diye düşünüyorum veya iyice unutayım hiç seyretmemiş gibi yapayım.
Dizi ön görünün nirvanası olmuş maşallah tututututuuu...

xekox 03-03-2018 11:03

Gençlere ve populer kültüre yönelik bir dizi. Merak sizi dizinin sonuna kadar sürüklüyor ama dizinin kurgusu çok zorlama. Oyunculuklar 1-2 kişi dışın da  abartılı.  

DeanJames 11-03-2018 10:03

Her zamanki gibi geriden gelerek bitirdim diziyi.  Forumdaki yorumlar olmasaydı izlemezdim herhalde. Bu dizi eğer dili İngilizce olan ,Hollywood yapımı bir dizi olsaydı muhtemelen yerden yere vururdum, en azından bu kadar övülmesi dolayısıyla sert eleştirirdim fakat dizinin  İspanyolca olması dolayısıyla ve Holywood dışı bir iş olmasından kaynaklı bir çok şeyi görmezden gelmeyi seçiyorum. Ne alaka diyebilirsiniz ; iyiyse iyidir,kötüyse kötüdür fakat bu dizi kendi imkanlarıyla bu kadarını başarabiliyor ve bir çok Amerikan yapımından daha iyi olabiliyorsa , o zaman bunu hak ediyor demektir.Hiç yoktan elimizde izlemek için bir alternatif oldu.O yüzden diyorum ki ; dizinin eksiği ,gediği yok mu ? Var .Ama bütün bunlara rağmen kendisini ilgiyle izletebilen,gerilim dozu düşmeyen,ufak tefek hatalar(bazıları o kadar ufak olmayabilir) olsa da sağlam bir senaryo ve kurgusu olan akıcı bir dizi olduğunu düşünüyorum.Sonlara doğru biraz vites küçülttü ama jeneriğiyle,müzikleriyle,oyuncularıyla ve İspanyolcasıyla kendini sevdiren,bir solukta(benim ki pek öyle olmadı gerçi) izlenebilen bir suç-hırsızlık dizisi olmayı başardı. İkinci sezon(orijinal 15 bölüm dışında)  gelecek mi bilmiyorum,gelirse de nasıl bağlarlar artık göreceğiz.

Franz_K 12-03-2018 09:03

Soygun teması için harika bir fikre sahip ama bu fikri layıkıyla kullanamamış bir dizi La casa de papel. Daha ikinci bölümde kapatacakken iki bölüm daha izlememe sebep olan da o güzel fikir oldu zaten. Ama abartılı oyunculuklar, gereksiz uzun diyaloglar, fazla zorlanmış karakterler nedeniyle finalini çok merak etsem de yarıda bıraktım. İspanyollar genelde abartmayı seviyorlar ama sinemada çok sırıtmıyor bu. Sinema sürelerinin kısıtlı olmasından kaynaklanıyor belki de. Ama bir dizide bir süre sonra gerçekten bayıyor bu tavır. Daha abartısız, daha sakin, daha doğal bir anlatımla çok güzel bir dizi olabilirdi. 5,5/10

Con Vayne 26-03-2018 04:03

Oyunculuk ve konun işlenişi açısından bizim dizilerimizden çok da farklı değil, sadece güzel bir hikayesi var ve bunun için izleniyor. Kore dizileri de izliyorum ama izlerken bu kadar sıkıldığımı hatırlıyorum, umudumuz daha eli ayağı düzgün bir şekilde abd dizisi olması, daha önce yapılmamış bir iş değil sonuçta.

falconfree 27-08-2018 01:08

zorlama kurgu
abartı oyunculuk
ilgiyi canlı tutmak adına birkaç çatışma
bir iki tutam seks
Çok mu kötü ? hayır değil.Boş vakitte arada çerezlik gidebilir.Fakat kaçırılmaması gereken bir şaheser muamelesi yapılmasını anlamsız buluyorum.7/10