PLANETDP // HABERLER // Yeni Star Wars Filmini Taika Waititi Yönetecek

Disney ve LucasFilm’in resmi olarak verdiği bu yeni film haberine göre, The Mandalorian’ın birinci sezonu biter bitmez o çok, çok uzak galakside geçecek, beyaz perde için yeni bir proje hazırlanmaya başlandı.

Waititi’nin projesi hakkında bilinen şeyler kısıtlı, tek bilinen bu filmin bir Disney+ projesi olmayacağı. Waititi filmin yönetmen koltuğunda oturacak ve senaryoyu da 1917 filminin senaristlerinden biri olan Krysty Wilson-Cairns ile birlikte kaleme alacak. Waititi’nin, Next Goal Wins, Thor: Love And Thunder ve Netflix için yöneteceği iki Roald Dahl projesi arasında bu Star Wars filmine ne zaman fırsat geleceğiyse henüz bilinmiyor.

Disney, yayımlanacak projeler hakkında bir bilgi vermemiş olsa da Aralık 2022, 2024 ve 2026 olarak üç tarih açıklamıştı. Şimdilik, hakkında bir süredir bir bilgi paylaşılmamış olsa da, Rian Johnson’ın çok beklenen üçlemesi hala yapım aşamasında. Bir taraftan da Kevin Feige’in de bir Star Wars filminde yapımcı olarak yer alacağı söyleniyor – bunun Waititi’nin planlarıyla bağlantılı olup olmadığıysa belli değil.

Kaynak: Empire

Yorumlar (2)

fotifoti- 05/06/2020 11:05 Id:1049

Yazık ya. Bütün klasiklerin anasını ağlatın zaten

arminius- 05/10/2020 02:05 Id:1050

Bu adam gibi komedi çeken birine Star Wars nasıl teslim edilir?Lucas paranın dibine vurdu sonrasında eserini başkalarına peşkeş çekti çok yazık.