PLANETDP // HABERLER // Yeni Firestarter Adaptasyonunu Fatih Akın Yönetecek

Stephen King'in Firestarter kitabının adaptasyonunu Alman film yapımcısı Fatih Akın yönetecek. Akın, Golden Globe 2018'de "Yabancı Dilde En İyi Film" ödülünü kazanan In the Fade filmiyle tanınıyor. Akın geçen yıl adaptasyonu yöneteceği söylenen Academy Ödülü kazananı Akiva Goldsman'in yerine geçecek. 

Adaptasyonun senaryosunu Scott Teems (Narcos, Rectify) kaleme alacak. Stephen King'in 1980 yapımı romanı ebeveynleri üzerinde yapılan gizli deneylerin sonucunda zihniyle yangınlar başlatabilen bir kızı konu alıyor. Hikayeye göre kız, yeteneklerinden faydalanmak isteyen "The Shop" isimli gizemli bir gruptan kaçmak zorunda kalır.

Kitap önceden 1984 yılında Heather Locklear, Martin Sheen, Keith David ve Drew Barrymore'dan oluşan bir oyuncu kadrosuyla filme uyarlanmıştı.

Kaynak: ComingSoon

Yorumlar (1)

onüçüncüjedi- 06/30/2018 11:06

1984 yapımı filmin 2002'de de mini dizi şeklinde devamı çekilmiştir "https://www.planetdp.org/title/firestarter-2-rekindled-dp15257" sevdiğim bir hikayedir, bakalım genelde drama çeviren bir yönetmenden nasıl bir film izleyeceğiz, umarım ilkini aratmayacak kadar iyi olur. :)