PLANETDP // HABERLER // Yeni City Hunter Anime Filminden Kısa Bir Tanıtım Videosu Yayınlandı

Tsukasa Hojo'nun City Hunter (Şehir Avcısı) mangasından uyarlanan yeni filmi için kurulan resmi web sitesine kısa tanıtım videousu, afiş görseli, seslendirmenler ve kadro görevlilerinin isimleri eklendi. Film, Japonya'da 8 Şubat 2019 tarihinde vizyona girecek. Videoda anime dizisinin ilk kapanış parçası olan TM Network grubunun Get Wild şarkısı çalmakta ve Akira Kamiya ise Ryo Seaba'nın sesi olarak sahalara geri dönüyor.

 

Videodaki diyaloglar:

 • Şehir Avcısı.
 • Bu şehre benim gibi bir adam lazım.

Dizi kadrosundan film kadrosuna transfer olan isimler:

 • Harumi Ichiryūsai/Youko Asagami (Saeko Nogami)
 • Tesshō Genda (Umibozu)
 • Mami Koyama (Miki)

Önceden de dediğim gibi baş karakter Ryo Saeba'yı seslenlendirmek için Kamiya sahalara dönüyor. Sahalara dönen başka bir isim ise baş karakter Kaori Makimura'yı seslendiren Kazue Ikura.

Kadroya Kumiko Takahashi (Birdy the Mighty, Card Captor Sakura) karakter tasarımcısı, Taku Iwasaki (Gurren Lagann, Gatchaman Crowds) ise müzik bestecisi olarak katıldı. Kadronun geri kalanı:

 • Bölüm Yönetmenleri: Teruo Satoh, Takahiko Kyōgoku
 • Baş Animasyon Yönetmeni: Yoshihito Hishinuma
 • Sanat Yönetmeni: Hiroshi Katō (Totonyan)
 • Renkçi: Yuichi Kuboki
 • Ses Yönetmeni: Yukio Nagasaki
 • Ses Üretimi: Audio Planning U
 • Montajcı: Daisuke Imai (JAYFILM)

Önceki City Hunter (Şehir Avcısı) animesinin büyük bir çoğunluğunda görev yapan yönetmen Kenji Kodama, baş yönetmen olarak geri dönerken senaryoyu da Yoichi Kato (Aikatsu!, Yōkai Watch, Monster Strike the Animation) yazacak. Sunrise da filmi çekecek.

Yeni film, günümüz Shinjuku'sunda geçecek.

Mangası Tokyo'nun Shinjuku Semti'nde ikamet eden hem keskin nişancı hem de özel dedektif (süpürücü) olan Ryo Saeba'nın hayatını konu alıyor. Kendisi attığını vurması ve karşı cinse saplantısıyla ün salmıştır. Genelde korumalık hizmeti sağlar ama müşterilerin başka taleplerini de yerine getirdiği olur.

Hojo'nun 1985 çıkışlı mangasından toplamda dört anime sezonu ve bir film yapıldı. 2015 yılında da birkaç video ve özel bölümün dahil edildiği yeni bir DVD seti çıkartıldı. ADV Films bu anime projelerinin büyük bir kısmını Kuzey Amerika'da yayınlandı. Jackie Chan orijinal mangadan yüzeysel bir şekilde uyarlanmış 1993 yılında vizyona giren Hong Kong yapımı canlı çekim bir filmde rol aldı. 2011 yılında Kore yapımı canlı çekim bir dizi uyarlaması çekildi ve Hulu bu sürümünü ABD'de yayınladı.

Canlı çekim uyarlamalarından bahsetmişken hem Fransızlar hem Çinliler ayrı ayrı birer film yapmak için kolları sıvadılar. Fransızların yapacağı film şu an çekim aşamasındadır ve filmin adı Nicky Larson olacaktır. Çinlilerin yapacağı filmin çekimlerine 2018 yılının Aralık ayında veya daha sonraki bir tarihte başlanacak.

Hojo'nun ayrıyetten City Hunter'ın yan hikayesi olan Angel Heart (Melek Kalbi) isimli bir mangası vardır. Bu manga Mayıs ayında sona erdi. Hojo'nun elinden çıkmamış iki yan hikayeli manga daha vardır: Sokura Nijiki'nin 2017 Temmuz'unda çıkarttığı Kyō Kara City Hunter (Şehir Avcısının Bugünü) ve est em'in Nisan ayında çıkarttığı City Hunter Gaiden Ijuin Hayato-shi no Heion Naranu Nichijō (Şehir Avcısı Yan Hikaye: Bay Hayato Ijuin'in Huzuru Kaçan Hayatı).

Kaynak: ANN

Yorumlar (2)

Fullmetall- 08/04/2018 09:08

Algel heart spin off serisinin birde live action draması bulunmaktadır.

Fullmetall- 08/04/2018 09:08

Ayrıca ana serinin spesial bölümleri veya ona ları da mevcut ki onlarda animeye ait film kadar uzun.