PLANETDP // HABERLER // Yahya Abdul-Mateen II Matrix 4’e Başrol Olarak Katılıyor

Variety’nin haberine göre Yahya Abdul-Mateen II (Aquaman, Us, Watchmen) yönetmen Lana Wachowski’nin Matrix 4’üne başrol olarak katıldı. Aktör gelecek filmde Matrix’in asıl kadrosundaki Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss’a katılacak.

Abdul-Mateen’in oynayacağı karakter hakkında bir detay verilmedi. Aktör özellikle Aquaman, The Get Down ve Jordan Peele’in Us filmlerindeki rolleriyle tanınıyor. Gelecek projeleri arasında HBO’nun Watchmen adaptasyonu, Candyman, All Day and a Night ve The Trial of the Chicago 7 yer alıyor.

Filmin yapımına 2020’nin başlarında başlanması planlandı, Wachowski senaryoyu Aleksander Hemon ve David Mitchell ile yazdı ve ayrıca filmi de yönetecek.

Ayrıca filmin senaryosuyla ilgili de bir açıklama yapılmadı ve 2003’teki The Matrix Revolutions’ın sonunu göz önüne alırsak bunun basit bir cevabının olmadığı da ortada.

Önceki üç film – The Matrix (1999), The Matrix Reloaded (2003) ve The Matrix Revolutions (2003) – Global Box Office’te 1.6 milyar dolardan fazla hasılat yaptı ve hepsi de yayınlandıkları yılın en iyi 10 filmi arasındaydı. Ayrıca, The Matrix Revolutions dünyadaki tüm büyük şehirlerde aynı anda vizyona giren ilk filmdi.

Kaynak: Coming Soon

Yorumlar (2)

Putte- 10/10/2019 12:10 Id:790

Açıkçası efsane bir üçlemeydi. 4.de işi batırırlar diye korkmuyor değilim. Umarım serinin tadını aurasını koruyan bir yapım olur. Bekliyoruz bakalım.

Kill Master- 10/10/2019 09:10 Id:792

Kimsenin tahmin etmediği bir sonuç çıkacak bence. İyi yönde bir sonuç olur umarım.