PLANETDP // HABERLER // Xavier Dolan ve Will Beinbrink, IT: Chapter 2'nin Kadrosunda

Xavier Dolan (Boy Erased) ve Will Beinbrink (Queen of the South) yardımcı rollerde olmak üzere IT: Chapter Two filminin oyuncu kadrosuna katıldı.

Dolan, Stephen King'in romanına göre Derry'de yaşayan ve bir çetenin saldırısına uğradıktan sonra Pennywise'a kurban giden eşcinsel bir adam olan Adrian Mellon'u canlandıracak. Beinbrink ise Beverly'nin istismarcı sevgilisi Tom Rogan'ı canlandıracak.

IT: Chapter 2'nin ana oyuncu kadrosunda Bill rolünde James McAvoy (X-Men serisi, Split), Beverly rolünde Jessica Chastain (Crimson Peak, The Martian), Richie rolünde Bill Hader (Barry, Trainwreck), Ben rolünde Jay Ryan (Beauty and the Beast), Eddie rolünde James Ransone (Generation Kill), Stanely Uris rolünde Andy Bean (Here and Now), Mike rolünde Isaiah Mustafa ve palyaço Pennywise rolünde Bill Skarsgård yer alıyor.

IT'in ikinci kısmı Stephen King'in kitabından esinlenerek Gary Dauberman tarafından kaleme alındı. Yönetmenliğini bir kez daha Muschietti'nin yaptığı film 6 Eylül 2019'da vizyona girecek.

IT geçen yılın Eylül ayında vizyona girdi ve açılış haftasını 123.1 milyon dolarla kapattı. Böylece Eylül ayında ve Sonbahar'da vizyona giren korku filmleri arasında en yüksek kazançlı açılış haftasına sahip oldu. +18 filmler arasında en yüksek kazançlı açılış haftasını sadece 9 milyon dolar farkla Deadpool'a kaybetti ve ikinci oldu. Film uluslararası gişede 700 milyon dolardan fazla kazandı ve tüm zamanların en çok kazanan korku filmi oldu.

IT filminde Jaeden Lieberher, Jeremy Ray Taylor, Sophia Lillis, Finn Wolfhard, Wyatt Oleff, Chosen Jacobs, Jack Dylan Grazerve Nicholas Hamilton rol aldı.

Kaynak: ComingSoon

Yorumlar (0)