PLANETDP // HABERLER // X-Men Evreni'nin Yeni Filmi Belli Oldu

Fox, Marvel çizgi roman karakteri Multiple Man'i beyazperdeye uyarlayacağını, başrolde James Franco'nun yer alacağını duyurdu. Senaryosunu Wonder Woman yazarı Alan Heinberg'in yazacağı filmin yapımcılığını Simon Kinberg ve Genre Film şirketi ile Franco'nun, Vincent Jolivette ve kardeşi Dave Franco ile birlikte yönettiği Franco ve Ramona Films yapacak.

Karakter, hakları Fox'ta olan, bütün film projelerinin merkezindeki Kinberg ile de genişletmeye devam ettiği X-Men evrenine aittir. Gerçek ismi Jamie Madrox olan Multiple Man, doğduğunda doktorun nefes alması için tokatlamasıyla birlikte klonlama güçlerini kullanmaya başlayan bir çizgi roman karakteridir. Los Alamos Nükleer Araştırma Merkezi'nde çalışan babası, X-Men lideri Professor Xavier'ın hazırladığı bir kostümle güçlerini kontrol edip rahat yaşaması için ailesini her şeyden uzak bir çiftliğe taşır. Sessiz sakin geçen bu hayat Jamie'nin kostümü arızalanıp kafayı yemesine kadar sürecektir. Madrox'un klonlama güçleri, zaman içinde X-men ve Fantastik Dörtlü ile arasının düzelip düzelip bozulmasına sebep olmuştur.

Yürütücülüğünü Jeremy Kramer'in yapacağı proje için anlaşma sağlanmış durumda.

Fox, durmaksızın X-Men evrenini genişletip karakterlerini çoğaltmaktadır. Kinberg ve Lauren Shuler Donner yapımcılığını yaptığı, Josh Boone'un yönettiği The New Mutants'tan sonra, Ryan Reynolds'un başrolde yer aldığı, David Leitch'in yönettiği Deadpool 2, Kinberg'in hem yazıp hem yönettiği X-Men: Dark Phoenix çıkacaktır. Hemen sonrasında ise başrolde Channing Tatum'un yer alacağı, Gore Verbinski'nin yöneteceği Gambit vizyona girecek. Kinberg ve Shuler Donner, Tatum'un Free Association şirketiyle birlikte filmin yapımcılığını yapacak.

Kaynak: Deadline

Yorumlar (0)