PLANETDP // HABERLER // World War Z Devam Filmi İptal Edildi

Paramount, David Fincher'in World War Z 2 filmini iptal etti. Filmin iptal olmasının nedenleri arasında projenin yeterince hızlı ilerlememesi, muhtemel bütçe sıkıntıları (Orijinali 190 milyon dolara mal olmuştu.) ve filmi bir türlü programa koymayan kararsız stüdyo yatıyor.

Projenin çekimlerine 2019 yılının Haziran ayında başlanacaktı. Brad Pitt (Once Upon a Time in Hollywood), Gerry Lane rolünü yeniden canlandırmak için kadroya katılmıştı. Dennis Kelly (Utopia) ise senaryoyu yazıyordu. Fincher ve Pitt, World War Z'den önce üç kere beraber çalıştı; 1995 yapımı Se7en, 1999 yapımı Fight Club ve 2008 yapımı The Curious Case of Benjamin Button.

İlk World War Z filmi devlet ve orduları deviren ve insanlığın büyük bir kısmını yok etmekle tehdit eden salgın hastalığı durdurma savaşı veren dünyanın bir ucundan diğer ucuna geçen Gerry Lane (Pitt) isimli Birleşmiş Milletler çalışanının etrafında gelişiyor. Filmin oyuncu kadrosunda Brad Pitt ile beraber Mireille Enos, Daniella Kertesz, James Badge Dale, Matthew Fox ve David Morse yer alıyor.

Kaynak: ComingSoon

Yorumlar (1)

kalsit- 02/08/2019 11:02 Id:640

kesinlikle devamı çekilmesi gereken filmlerden birisi. yazık olmuş.