PLANETDP // HABERLER // Without Remorse Filminin Vizyon Tarihi Ertelendi

Comingsoon'un haberine göre, ilk gösterimi 18 Eylül olarak planlanan Tom Clancy’nin Without Remorse filmi daha ileri bir tarihte; 2 Ekim 2020 yılında bizlerle buluşacak. Yapımı Paramount Pictures stüdyolarına ait olan filmin başrollerinde ise Michael B. Jordan bulunuyor. Bu demek oluyor ki Without Remorse ile başrolünde Tom Hanks’in oynadığı Bios filminin ilk gösterimleri aynı döneme denk gelecek. İyi bir kapışma olacağına şüphe yok!

Jordan, romanlarında sürekli yinelenen bir kahraman olan John Clark karakterinin bir uyarlaması olan Clancy rolünü oynayacak. Clark, bir zamanlar deniz komandosu olan ve şu anda da CIA’da görev yapan bir hareket subayıdır. Başlangıçta Jack Ryan’ın görevlerinde yardımcısı olarak kurgulanan ve bir yan karakter olarak tasarlanmıştı Clark karakteri, fakat Without Remorse romanı karakteri hem türler ürpertici hem de trajik olan orijinal hikâyeyi işleyen, anlatıcı konumuna getirmiş. Filmde ise bir uyuşturucu kaçakçısı tarafından öldürülen kız arkadaşının intikamını alma peşindedir.

Yönetmenliğini Stefano Sollima’nın yaptığı film Taylor Sheridan tarafından sinemaya uyarlandı. Filmin oyuncuları arasında Jamie Bell (Jumper), Luke Mitchell (Blindspot), Cam Gigandet (Ice), Jodie Turner-Smith (Queen & Slim), Jacob Scipio (Bad Boys for Life), Brett Gelman (Stranger Things), Jack Kesy (Claws), and Colman Domingo (Fear the Walking Dead) bulunuyor.

Paramount Pictures, Tom Clancy’nin Without Remorse ve devam filmi niteliğindeki Rainbox Six gerilim romanlarının sinemaya uyarlanması üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Devam filminin başrolünde de Jordan’ın oynayacağı düşünülüyor.

John Clark karakteri, ilk olarak Tom Clancy’nin 1988’de kaleme aldığı The Cardinal and the Kremlin’le birlikte bir roman dizisinde karşımıza çıkıyor. Öncesinde Jack Ryan’dan daha karanlık bir yüzle karşımıza çıkan karakter, dışarıya kendi koyduğu kurallar doğrultusunda çalışıyordu ve Clear and Present Danger ve The Sum of All Fears filmlerinde Willem Dafoe ve Ben Affleck tarafından canlandırılmıştı.

Kaynak: Comingsoon

Yorumlar (0)