PLANETDP // HABERLER // Ultraman Anime Filmi ve Yönetmenleri Duyuruldu

İlk olarak 1966 yılında 39 bölümlük bir dizi olarak doğan ve ardından devam serileri, yan hikâyeler, filmler ve çizgi film serileri ile yaşamaya devam eden Japonya'nın ikonik süper kahramanı Ultraman'ın anime filmine uyarlanacağı duyuruldu. Başta Kurogane no Linebarrels olmak üzere yarattıkları mecha mangalarla ünlenen yazar Eiichi Shimizu ve çizer Tomohiro Shimoguchi ikilisinin 2011 yılından beri yayınladıkları Ultraman mangasından uyarlanacak film 2019 yılında vizyona girecekmiş.

Tokyo Comic Con'da gerçekleşen Ultraman yapımcılarının açıklandığı etkinlikte, filmin Production I.G ve Sola Digital Arts stüdyolarının iş birliğiyle hazırlanacağı ve üç boyutlu grafiklere sahip olacağı açıklandı. Filmin yönetmenliğini Production I.G stüdyosundan Ghost in the Shell: Stand Alone Complex, Higashi no Eden, Seirei no Moribito gibi başarılı serilerin yönetmeni Kenji Kamiyama ve Sola Digital Arts'tan Appleseed, Space Pirate Captain Harlock gibi üç boyutlu anime filmelerinin yönetmeni Shinji Aramaki beraber yapacakmış. Etkinlikte kısa bir tanıtım videosu da paylaşıldı.
 
 

Uyarlanan manga, 1966 dizisindeki başkarakterin oğlu etrafında şekilleniyor. Manganın konusu şöyle:

Bundan uzun yıllar önce "Işık Devi" olarak bilinen dünya dışı bir canlı, Özel Bilimsel Araştırma Birliği'nde çalışan Shin Hayata ile bedenini birleştirmiştir. İkisinin birleşmesiyle oluşan Ultraman, dünyayı Kaiju adı verilen korkunç canavarların istilasına karşı savunmuştur. Bu olayın üstünden yıllar geçtiktikten sonra, günümüzde dünya gezegeni barış içindedir ve o kara günlerin hatıraları hafızalardan silinmeye başlamıştır. Ancak gölgelerin ardında yeni bir kötülük vücut bulmaktadır. Bu tehditle başa çıkabilecek tek kişi ise yeni bir tür kahraman, yeni bir tür Ultraman'dir.

Shinjiro, efsanevi kahraman Shin Hayata'nın oğlu olmasını hariç tutarsak son derece sıradan bir gençtir. Babasının "Ultraman Factor"ü ona devrettiğini ve inanılmaz bir güce sahip olduğunu öğrendiğindeyse hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

Tsuburaya Yapımcılık'ın özel efekt live-action kahramanı Ultraman'i işleyen manga, 2011 yılından buyana Aylık Hero's dergisinde yayınlanıyor. Shogakukan en son manganın 10. cildini 5 Temmuz'da ve 11. cidini 5 Kasım'da yayınladı. Manganın İngilizce yayımını yürüten Viz Media ise 9. cildi 17 Ekim'de yayımladı ve 10. cilt için 18 Mayıs'a tarih verdi.

Kaynak: ANN

Yorumlar (0)