PLANETDP // HABERLER // Train to Busan'ın Amerikan Versiyonu Evini Buldu

Yakın zamanda paylaşılan haberlere göre Train to Busan filminin Amerikan versiyonunun yapım haklarını beş stüdyo içerisinden New Line Cinema kazandı.

Filmin yapımcılığını, kendi yapım şirketi Atomic Monster aracılığıyla, James Wan (Saw, The Conjuring) ve Gary Dauberman (Annabelle, The Nun) üstleniyor. Dauberman ayrıca yeni versiyonun senaryosunu kaleme alacak.

Orijinal Train to Busan filminin yönetmenliğini Yeon Sang-ho yaptı. Film, annesini ziyaret etmek isteyen naif kızına eşlik eden işkolik bir babayı konu alıyor. İkili Busan trenine binerken şehirde halkı yırtıcı ve korkunç hortlaklara dönüştüren bir virüs yayılmaya başlar. Virüs kapmış kan emici zombilerden biri trene girmeyi başarınca kıyamet kopar ve baba kızını korumak için sağ kalan gürültücü bir grupla iş birliği yapmak zorunda kalır.

Gelmiş geçmiş en başarılı Kore filmi Train to Busan'ın orijinal oyuncu kadrosunda Gong Yoo (The Age of Shadows), Jung Yu-mi (Manhole), Ma Dong-seok (Along With the Gods: The Last 49 Days), Choi Woo-sik (Big Match. Okja), An So-hee (Hellcats), Kim Eui-sung (Assassination) ve Kim Su-an (The Battleship Island, Along With the Gods: Two Worlds) yer alıyor.

Kaynak: ComingSoon

Yorumlar (0)