PLANETDP // HABERLER // Tom Cruise Uzay'a Gidiyor!

Tom Cruise, uzayda film çekme isteğini dile getirdiğinde hepimiz espiri yaptığını düşünmüştük, hatta hepimiz Mission: Impossible serisi filmlerinin bir üst versiyonundan bahsettiğini sanmıştık… Fakat bu gerçekleştirilmesi imkânsız gibi görünen fikir, NASA ve Elon Musk’ın iş birliği ile kurulan Space X Uzay Keşif Teknolojileri Şirketi’nin de kurulmasının ardından yepyeni bir yörüngeye girdi; Cruise’un uzay macerası Doug Liman’ın yönetmenliğiyle ekranlara taşınacak…

Deadline’ın haberine göre; Liman, başından beri Cruise’un baş rolünü oynayacağı uzay filmi projesinde yer alıyormuş ve senaryonun taslak halini bitirmiş. Bildiğimiz üzere kendisi zaten Cruise’un oynadığı birçok filmin yönetmenliğini yapmıştı. (Edge of Tomorrow, American Made.) Cruise’un birçok deneyiminin olması ve sözüne olan bağlılığı bakalım planların tahmin edildiği gibi sonuçlanmasını sağlayacak mı? Bunu hep birlikte göreceğiz, ama şunu açıkça belirtelim; bu filmin yönetim ekibinden tutun, sahne ekibine kadar herkesi zorlu bir görev bekliyor. Şu anda film çekimlerinin Uluslararası Uzay İstasyonunda gerçekleştirileceği düşünülüyor, en azından Crurise’un Uzay İstasyonuna gitmesi planlanıyor, tabii Liman da onunla birlikte bu yolculuğa katılır mı yoksa dünyada mı kalmayı tercih eder bilemiyoruz.

Şu anda öncelik tabii ki Liman’ın uzun zamandır üzerinde çalıştığı ve 22 Ocak’ta gösterime girecek olan Chaos Walking filminde... Cruise da Top Gun: Maverick filmindeki çalışmalarını sürdürüyor. Kendisi salgın sürecinden dolayı bir süredir üzerinde çalıştığı Mission Impossible serisinin filmlerine ara vermek zorunda kaldı.

Yıllar önce bir uzay macerası hakkında Cruise ile sohbet eden James Cameron’u da yörüngede görür gibiyiz; hatta belki bu yolculukta Cristopher Mcquarrie de onlara eşlik eder.

Kaynak: Empire Online

Yorumlar (2)

Putte- 05/30/2020 02:05 Id:1075

Uzay filmi olsun ne olursa olsun diyenlerdenim.

Rustic- 05/30/2020 03:05 Id:1077

Hepsi keşke aynı konular etrafında dönmese, ama size katılmaktayım. :)