PLANETDP // HABERLER // The Witches Adaptasyonunu Robert Zemeckis Yönetecek

Yönetmen Robert Zemeckis (Back to the Future, Flight, Forrest Gump), Roald Dahl'ın romanından uyarlanacak The Witches'in yönetmenliği için Warner Bros. ile son müzakereleri yapıyor.

Zemeckis ayrıca adaptasyonun senaryosunu kaleme alacak ve Jack Rapke ile beraber yapımcılığı üstlenecek. Academy Award kazananı Alfonso Cuaron (The Revenant, Gravity) ile Guillermo del Toro (The Shape of Water, Pan’s Labyrinth) da yapımcılıkla ilgilenecek. 

Dahl'ın 1983 yılında yazdığı romandan esinlenen The Witches, İngiltere'nin cadılarıyla savaşan cesur genç bir erkek çocuğuyla Norveçli anneannesinin hikayesini anlatıyor. Fakat peri masalı olmaktan uzak olan kitap gerçek cadıları konu alıyor. Gerçek cadılar etrafta süpürgelerle uçuşmazlar. Siyah pelerin ve şapkalar bile giymezler. Onlar kendilerini hoş ve sıradan hanımlar olarak gösteren alçak, kurnaz ve tiksindirici yaratıklardır. Peki bir cadıyla karşı karşıya olduğunuzu nasıl anlarsınız? Bu sorunun cevabını hala bilmiyorsanız çabucak öğrenmenizde fayda var.

The Witches bundan önce 1990 yılında filme uyarlanmıştı. Yönetmenliğini Nicolas Roeg'in yaptığı filmin oyuncu kadrosunda Anjelica Huston, Jasen Fisher, Mai Zetterling ve Rowan Atkinson yer almıştı.

Kaynak: ComingSoon

Yorumlar (0)