PLANETDP // HABERLER // The Witcher, Lauren Schmidt Hissrich'a Emanet

Variety'nin haberine göre Lauren Schmidt Hissrich, Netflix adına The Witcher hikâyelerini diziye uyarlayacak. The Witcher hikâyeleri ilk olarak 1980'li yıllarda yazarı Andrzej Sapkowski tarafından Polonya'nın bilim-kurgu dergisi Fantastyka'da yayımlandı. Sekiz kitaptan oluşan serinin ilk kitabı 1993 yılında piyasaya sürüldü. Video oyunu hayranlarının aşina olduğu The Witcher oyun serisi çizgi roman serisine, masa oyununa ve Polonya'da bir diziye çevrildi. 

Serinin ilk kitabı Blood of Elves'in Amazon'daki özeti şöyle:

“Bir asırdan uzun bir süredir insanlar, cüceler, gnomelar ve elfler göreli bir barış içinde beraber yaşadılar. Fakat zaman değişti, zor elde edilen barış sona erdi ve şimdi ırklar bir kez daha savaşıyor. Tek iyi elf, ölü bir elf gibi görünüyor. The Witcher olarak bilinen kurnaz suikastçi Rivia'lı Geralt kehanetteki çocuğun doğmasını bekliyordu. Bu çocuk dünyayı, iyiye ya da kötüye, değiştirecek güce sahip. Savaş tehdidi toprakların üzerine çöktükçe ve çocuk olağanüstü güçleri sebebiyle avlandıkça herkesi korumak Geralt'ın sorumluluğu olur... ve The Witcher asla yenilgiyi kabul etmez."

Schmidt Hissrich dizide baş yapımcı ve showrunner olarak hizmet verecek. Hissrich; The Defenders, Daredevil ve Power'daki işleriyle (Yazar ve ortak baş yapımcılık.) tanınıyor. Sean Daniel, ortağı Jason Brown ile Sean Daniel Company adına baş yapımcılık yapacak. Platige Image'tan Tomek Baginski ve Jarek Sawko da baş yapımcılar olarak hizmet verecek.

Kaynak: Variety

Yorumlar (0)