PLANETDP // HABERLER // The Witcher Dizisinin Geralt'ı Belli Oldu

Man of Steel yıldızı Henry Cavill, ekranlara The Witcher dizisinin baş karakteri Rivialı Geralt rolüyle geri dönecek. Netflix diziyi Polonyalı yazar Andrzej Sapkowski'nin fantastik efsanesinden uyarlıyor.

The Witcher, kader ve ailenin epik hikayesidir. Yalnız bir canavar avcısı olan Rivialı Geralt (Cavill), insanların genellikle hayvanlardan daha aşağılık olduğu bir dünyada kendisine yer bulmakta zorlanmaktadır. Fakat kader onu güçlü bir büyücü ve tehlikeli bir sırrı olan genç bir prensesle buluşturur. Üçlü gitgide dengesizleşen Kıta'yı beraber idare etmenin bir yolunu bulmak zorundadır. 

Dizinin yazarlığını, baş yapımcılığını ve showrunnerlığını Lauren Schmidt Hissrich (Marvel’s Daredevil, Marvel’s The Defenders, Umbrella Academy) üstleniyor.

Hissrich, Sapkowski'nin The Witcher romanlarının büyük hayranı olan Cavill hakkında Twitter'a "O ilk görüşmemdi." yazdı ve "Henüz yazarlarım veya senaryolarım yoktu, sadece bir onayım ve bolca hırsım vardı. Bu dört ay önceydi ve ben onun verdiği hırsı hiç unutmadım. O Geralt. Her zaman öyleydi. Witcher ailesine HENRY CAVILL'in katılmasından ötürü çok heyecanlıyım." diye ekledi.

Alik Sakharov (House of Cards, Game of Thrones), Garcia Lopez (Marvel’s Luke Cage, Fear The Walking Dead) ve Charlotte Brändström (Outlander, Counterpart) dizinin yönetmenliğini yapacak.

Sapkowski yaratıcı danışman olarak hizmet verecek. Baş yapımıclığı ise Sean Daniel, Jason Brown, Kathy Lingg, Tomek Baginski ve Jarek Sawko üstlenecek.

Kaynak: Deadline

Yorumlar (0)