PLANETDP // HABERLER // The Outsider’ın İlk Fragmanı Stephen King’in Eserlerinden Uyarlanan Dizilere Yeni Korkular Getiriyor

Yeni bir Stephen King adaptasyonuna hazır mısınız? Ben Mendelsohn ve Cynthia Erivo kesinlikle değil.

İki oyuncu, Stephen King’in 2018’de yayımlanan romanını 10 bölümlük bir dizi olarak bize sunacak The Outsider’ın, HBO tarafından yayımlanan ilk fragmanında işbirliği yaptı.

Fragman çok korkunç bir suçla başlıyor. Yetkililer 11 yaşındaki Frankie Peterson’ın hunharca katledilen cesedini Georgia’daki ormanda buluyor, sonuç olarak tüm gözler bir aile adamı, Küçükler Ligi koçu ve İngilizce öğretmeni olan Terry Maitland’a (Jason Bateman) dönüyor.

Terry bu cinayeti işlemediğine dair yeminler ediyor ve dedektif Ralph Anderson (Mendelsohn) da ona inanmak istiyor fakat Terry’nin bir zamanlar Ralph’ın ölen oğluna da koçluk yapmış olması işi zorlaştırıyor. Ancak, adli kanıtlarla da desteklenen bu olayda zaten her şey çok açık görünüyor, ta ki artık öyle olmayana kadar.

Ralph fragmanda, “Ben de bu kanıtlar karşısında en az senin kadar şaşkınım,” diyor. “Her yerde parmak izi var ama kamera kayıtlarına göre Terry cinayet anında 60 mil uzakta olmalı.” Terry nasıl aynı anda iki yerde olabilir? Belki de bunun, Maitland’in evinde saklanan şeyle bir alakası vardır.

Özel dedektif Holly Gibney (Erivo) de onun bu soruyu yanıtlamasına yardım ediyor. Eğer Ralph’in açıklanamaz şeylere toleransı yoksa ona da sabredemeyecektir.

Son olarak, kadroda Howie Salomon rolünde Bill Camp (The Night Of); Ralph’in eşi Jeannie Anderson rolünde Mare Winningham (Georgia); striptiz kulübü müdürü Claude Bolton rolünde Paddy Considine (The Third Day); Georgia Araştırma Bürosu’ndan dedektif Yunis Sablo rolünde Yul Vázquez (Divorce); P.I. Alec Belley rolünde Jeremy Bobb (The Knick) ve dedektif Jack Hoskins rolünde de Marc Menchaca (The Sinner) bulunuyor.

12 Ocak 2020’de peş peşe yayımlanacak 2 saatlik bölümlerle izleyiciye sunulacak The Outsider’ın senaristliğini ve baş yapımcılığını The Wire ile The Night Of’tan tanıdığımız Richard Price üstlendi.
 

Kaynak: EW

Yorumlar (1)

Kill Master- 10/19/2019 05:10 Id:812

Her yanımız King oldu. Adamın bütün kitaplarını uyarlıyorlar.