PLANETDP // HABERLER // ‘The Lord Of The Rings’: Joseph Mawle Dizinin Kötüsü Olacak

Söylenenlere göre Game Of Thrones oyuncularından Joseph MawleWill Poulter ve Markella Kavenagh ile Amazon Studios’un Lord Of The Rings dizisinde başrolü paylaşacak. Bu konu hakkında Amazon bir açıklama yapmadı.

Yazarlar JD Payne ile Patrick McKay ve yapımcı Juan Antonio (J.A.) Bayona tarafından ekranlara gelecek bu çok bilinen fantastik seri Orta-Dünya’da geçiyor ve bizlere J.R.R. Tolkien’in The Fellowship of the Ring kitabından önceki yıllarda geçen bir hikaye sunacak.

Şu ana kadar karakterlerle ilgili bir bilgi paylaşılmadı fakat İngiliz aktör Mawle’ın, Poulter’ın canlandıracağı genç kahraman Beldor ve kadın başrol Tyra’ya (Kavenagh) serinin baş kötüsü Oren olarak eşlik edeceği düşünülüyor.

Amazon bu yüksek bütçeli projesi için yeni yetenekler keşfetmek adına ağını genişletti ve cast direktörleri ile birlikte Amerika, Birleşik Krallık ve Avustralya’da da oyuncu arıyor.

The Lord Of The Rings serisi, Tolkien Estate, Trust, HarperCollins ve Warner Bros. Entertainment’ın ,2000’lerin Peter Jackson üçlemesinin yapımcısı olan, dağıtım şirketi New Line Cinema ile birlikte Amazon Studios tarafından yapılıyor. Prodüksiyon öncesi işlemlere başlandı ve serinin yapımına da önümüzdeki aylarda Auckland, Yeni Zelanda’da başlayacak.

Mawle en çok Game Of Thrones’daki Night’s Watch’ın ilk korucusu, Eddard (Ned) Stark’ın en küçük kardeşi ve 6 Stark’ın (Robb, Rickon, Bran, Sansa, Arya ve Jon Snow) amcası olan Benjen Stark rolüyle tanınıyor. LOTR’da danışman yönetmenlik yapan eski GOT baş yapımcısı Bryan Cogman ve GOT’ta çalışmış olan ve şimdi LOTR’ın baş yapımcısı olan eski HBO EVP Production üyesi Bruce Richmond ile HBO’nun büyük fantezi dizisi başarısı ve LOTR arasındaki son bağlantıyı temsil ediyor.

Mawle, Birdsong ile BAFTA TV adaylığı aldı. Son olarak Richard Gere ile BBC ve Starz’ın MotherFatherSon dizisinde yer aldı.

Kaynak: Deadline

Yorumlar (2)

arminius- 10/23/2019 06:10 Id:818

Bu adam muhteşem biri.Şahane haber.

DeanJames- 10/25/2019 08:10 Id:822

Bence de güzel olur.