PLANETDP // HABERLER // The Dresden Files Yeniden Diziye Uyarlanabilir

Jim Butcher'in uzun süredir devam eden fantastik serisi The Dresden FilesFox21 tarafından yeniden geliştirilmesi için öne sürüldü.

Projenin yapımcılığını Temple Hill Entertainment ile beraber Ileen Maisel yapacak. John Fischer ve Julie Waters ise projeyi denetleyecek.

Yeni projeyle beraber Butcher'ın romanları ikinci kez televizyona uyarlanmış olacak. İlk uyarlama Sci-Fi Kanalı'nda (SYFY) 2007 yılında yayınlanan ve başrolünde Paul Blackthorne'un yer aldığı kısa ömürlü, 12 bölümlük diziydi.

The Dresden Files dünyası günümüz Şikago'sunda geçiyor. Bu dünyada büyü, vampirler, şeytanlar, ruhlar, periler ve kurtadamlar insanlarla beraber yaşıyor. Seri ilerledikçe Dresden tek tek ilgilendiği vakaların ortak bir zincir olduğunu fark etmeye başlar ve halkı korumaya çalışırken gitgide büyüyen tehditlerle yüzleşir.

2000 yılında başlayan seri, sürekli olarak New York Times En Çok Satanlar listesine girmeyi başardı. Seri, bugüne kadar 29 farklı ülkede milyonlarca kopya sattı.

Kaynak: ComingSoon

Yorumlar (2)

onüçüncüjedi- 10/12/2018 02:10 Id:592

Harika bir haber!

onüçüncüjedi- 10/18/2018 12:10 Id:593

Bu arada önceki dizi kaldığı yerden başlasın demiyorum ama başrolde oynayan oyuncu çok da yaşlı bir oyuncu değil henüz ve gayet iyiydi keşke onunla devam etse...