PLANETDP // HABERLER // The Borderlands için Cate Blanchett ile Görüşmelere Başlandı

Bilgisayar oyunlarından sinemaya uyarlanan filmlere duyulan ilgi son yıllarda oldukça arttı bu da bu tarz filmlerin sinema sektöründe daha geniş bir yer kaplamasını sağladı. Gearbox, The Borderlands serisi için Lilith karakterini canlandırmak üzere Cate Blanchett ile görüşerek bu durumu bir adım öteye taşıdı.

Filmin çoktan yönetmenlik koltuğuna oturan Eli Roth, yardımcı yönetmen koltuğunda Chernobly’in yaratıcısı Craig Mazin ile birlikte çalışmalarını sürdürüyor. 57 milyondan daha fazla satış yaparak, The Borderlands serisi oyun dünyasına damgasını vurdu. Filmin ana hikayesi ise bir grup Vault Avcıların, söylenene göre modern uzaylı teknolojisiyle gelişmiş Vaultları avlamak üzere uzak bir gezegen olan Pandora’ya yaptıkları yolculuğu ve serüveni içeriyor. 4 kişiden oluşan bu grup, gezegene adımını atar atmaz vahşi dünyanın zorluklarıyla savaşırken kendilerini bulurlar. Vaultlara kendilerinden önce ulaşmak isteyen özel bir orduyu durdurmaya çalışırken de bir grup eşkiya sürüsüyle başa çıkmak zorunda kalırlar.

Blanchett eğer Lilith rolünü oynamayı kabul ederse kendisini filmde aktif rolü olan ana karakterlerden biri olarak izleme fırsatımız olacak… İnsan üstü güçleri olan bu karakter, aynı zamanda altı kadından oluşan “siren” grubunun üyelerinden biridir. Thor: Ragnarok filmindeki rolünden sonra Blanchett’in bu rolü de başarılı bir şekilde canlandıracağına şüphe yok. Bu filmle aynı zamanda The House With A Clock In Its Walls’dan sonra Eli Roth ile birlikte yeniden aynı ekipte bir arada olma fırsatını yakalayacak, bakalım Blanchett bu teklifi kabul edecek mi? Bu sorunun cevabını biz de merakla bekliyoruz...

Kaynak: Empireonline

Yorumlar (0)