PLANETDP // HABERLER // The 100: Yoksa Bu Clark’ın Topluluğu İçin Sonun Başlangıcı Mı?

The 100’ın Çarşamba günkü bölümü resmen Sanctum reaktöründen Wonkru’yu bir arada tutan kumaş parçasına kadar ardı ardına gelen talihsizliklerden oluşuyordu.

Annesinin ısrarlarına rağmen Gaia sonunda halkına açıkladı: "Artık Komutan yok. Sheidheda'nın tuzağına düşmüştü. Dark Commander onun yerini devralmıştı ve o canavarın Wonkru'yu yönetmesine izin veremezdim, bu yüzden Flame’i yok ettim." Daha sonra yaşananlar tahmin edebileceğiniz gibiydi, Indra’yı alay edercesine "Tebrikler, az önce Wonkuru’yu kaybettin." demeye itti.

Gaia’ya göreyse bundan başka seçeneği yoktu.Sanctum’un çekirdeğinin erimeye yaklaşmasıyla (Komutan adına) reaktöre girmeleri için gönüllü arıyordu, Maddie’nin uzun süreli yokluğu göz önüne alınınca doğal bir şüpheyle karşılanan bir talep.

Wonkuru’da kimsenin hayatını Komutan olmaya biri için riske atmamak istemesiyle birlikte Raven işi tamamlamak için Eligius birliğinden Hatch adında yakışıklı bir kötüyü da dahil 4 kişilik bir ekip kurmak zorunda kaldı. Burnu havada tavırlarına ve masum insanları öldürerek geçirdiği yıllara rağmen (Hadi ama, en azından bunun için kendini kötü hissetti.) aslında iyi bir insan olduğu ortaya çıktı.
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by The 100 (@cw_the100) on

Sonunda, Hatch Sanctum'un yok olmasını önlemek için karısı Nikki'nin ve kendisinin yıllar boyunca aldığı tüm masum hayatlar için olan bedelini ödeyerek kendi hayatını feda etti. Nikki’den söz açılmışken, kocasının ölümünden dolayı hiç de mutlu değildi ve sinirini Raven’dan çıkardı.

Bütün bunlar yaşanırken, hala Dark Commander tarafından esir alınmış olan Russell, ikisi de Russell'ın son konuşması sırasında kalabalığa bir atıcı diktiğini bilmeyen Clarke ve Jordan ile bazı zihin oyunları oynayarak idamını ertteletti. Yani, sadece ölümünden küçük bir kurşun yarasıyla kurtulmuş olmakla kalmadı, aynı zamanda revirde kutlamak amaçlı bir kurabiye bile aldı. Dark Commander gerçekten dahi bir suçlu.

Çarşamba günki bölümle ilgili sizin düşünceleriniz neler? Yorumlarda yazmayı unutmayın!

Kaynak: TVline

Yorumlar (0)