PLANETDP // HABERLER // Studio Ghibli’nin Filmi: "Aya and the Witch" Yolda!

Animasyon filmlerinin dâhisi Hayao Miyazaki’nin çekeceği bir diğer filmi merakla bekliyor olsak da, bu durum film stüdyosu Ghibli’nin başka filmlerle karşımıza çıkmayacağı anlamına gelmiyor. Hatta güzel de bir haberimiz var, Miyazaki’nin oğlu, Goto Miyazaki bilgisayarda üretilmiş görüntü teknolojisiyle çekilmiş, Aya and the Witch filmi üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Film, Diana Wynne Jones’un kaleme aldığı "Earwig and the Witch" çocuk kitabından uyarlanmış. Filmin hikayesi ise St. Worwald’un Kimsesiz Çocuklar Evinde yaşayan Earwig’in hayatını konu alıyor. Earwig, Bella Yaga adındaki korkunç bir cadı tarafından evlat edinilir ve olağanüstü olayların yaşandığı evine götürülür. Bu maceralı, aynı zamanda da ürkütücü olayları barındıran hikaye, konuşabilen bir kedinin Earwig’e yardım etmesiyle ilerler; kız hayatta kalabilmek için aklını iyi kullanmak zorundadır. Konuşan kedi deyince direkt “bu işte Ghibli’nin parmağı var.” diyoruz zaten…

Aya and the Witch, "Covid-19 salgınından etkilenmedi mi?" sorusu da aklımızı kurcalamıyor değil. Film, Cannes 2020 Film Festivaline dahil edilmiş olsa da, vizyon tarihi hakkında daha hiçbir açıklama yapılmadı fakat filmin öncelikle Japonya’da yayınlanacağını biliyoruz. Her şeye rağmen Stüdyo Ghibli’nin hamurunda yoğrulmuş bir filmin bizlerle yakında buluşacak olması bizi çok mutlu etti. Biz de bu süreçte filmin vizyon tarihini çok sıkı bir şekilde takip ediyor olacağız.

Kaynak: Empire Online

Yorumlar (0)