PLANETDP // HABERLER // Starz, Tudor Draması ‘Becoming Elizabeth’in Çekilmesini İstedi

Kraliçe I. Elizabeth daha önce ekranlarda onlarca kez işlendi fakat Starz onun gençlik yıllarını keşfedecek.

Kanal, İngiltere’nin en ikonik kraliçelerinden birinin gençliğini anlatacak olan ‘Becoming Elizabeth’ adında yeni bir dizi çekilmesini istedi. ‘Becoming Elizabeth’in yaratıcılığını ve senaristliğini Anya Reiss üstlenecek. Aynı zamanda oyun yazarı da olan senarist Reiss, George Ormond ve George Faber ile baş yapımcılığı da üstlenecek.

Starz CEO’su Jeffrey A. Hirsch bir açıklamasında, “Becoming Elizabeth’in dünyası çok ilkel ve tehlikeli – kararlar çok çabuk veriliyor ve kimse güvende değil.” dedi. “Bu dizi Tudor Hanedanlığı’nı ve İngiltere’nin ‘Gloriana’sı ve tarihin en dinamik figürlerinden biri olacak genç Elizabeth’i izleyicilerin çok çekici bulacağı yeni bir bakış açısıyla işleyecek.” dedi.

Tahta çıkmadan çok önce, genç Elizabeth Tudor, İngiliz meclisinin politikasına ve cinsiyetçi düşüncelerine bulaşmış öksüz bir gençti. Kral VIII. Henry’nin ölümüyle ve ortada taht için kesin bir varis bulunmamasıyla herkes güç arayışına düşmüştü. Hayattaki çocukları kendilerini İngiltere’nin güçlü aileleri ve ülke üstünde kontrol kazanmaya çalışan Avrupa güçleri arasında bulmuştu. Dizi, Elizabeth’in kendi kaderini çizme çalışmalarını ve etrafındaki erkekler onun hükümdarlığını ele geçirmeye çalışırken gösterdiği gerçek gücü işleyecek.

Reiss, “Dizi VIII. Henry’nin çok eşliliğini atlayıp direkt beyaz yüzlü yetişkin Gloriana’ya geçecek gibi. Çocuk krallar, din fanatikleri, gizli ilişkiler ve kendini tahta yükselen bu karmaşanın içinden kurtarmaya çalışan öksüz bir genç. 500 yaşındaki bir kraliyet üyesine yakınlık duymayı zor bulmam gerekirdi ama Elizabeth tehlikeli, zor zamanlardan geçti ve sık sık hormonlarına kapılıp çok kötü kararlar verdi. Onun hikayesini yazmak nefes kesici bir deneyimdi.” dedi.

Kaynak: Variety

Yorumlar (0)