PLANETDP // HABERLER // Star Wars: The Clone Wars Geri Dönüyor

Star Wars hayranlarını sevindirecek haber nihayet geldi. Lucasfilm, sevilen animasyon serisi Star Wars: The Clone Wars'un 2019 yılında yepyeni bölümleriyle Disney'de yayınlanmaya başlayacağını açıkladı!

 

Bu sene San Diego Comic-Con'da 10'uncu senesini kutlayan The Clone Wars'un 12 bölümlük yeni serisinin gelecek sene içerisinde Disney üzerinden yayınlanacağını, serinin yönetmenliğini de üstlenmiş olan Dave Filoni duyurdu. George Lucas tarafından tasarlanarak 2008 yılında izleyici karşısına çıkarılan The Clone Wars, Star Wars evrenine aşina olmayan yeni jenerasyonlar için giriş niteliği taşıyordu. İçerisinde izleyicilerin gözde karakterleri Anakin Skywalker, Obi-Wan Kenobi ve Padmé Amidala'yı barındırmasının yan ı sıra Jedi Padawanı Ahsoka Tano ve Yüzbaşı Rex gibi yeni karkterleri de bizlere tanıtan The Clone Wars serisi 6 sezonun ardından iptal edilerek hikâye örgüsü yarıda bırakılmıştı.

Yönetmen Dave Filoni şunları söylüyor:

"Açıkçası hikâye anlatıcısı olarak serüvenin son parçalarını tamamlama fırsatının verilmesi gerçekten çok güzel oldu. Clone Wars'a hak ettiği finali yaşatacak olmanın sevinci içeris ideyim. Bu sayede yıllarca birlikte çalıştığım insanlardam öğrendiklerimi son bir kez daha izleyiciye aktarabileceğim. George'un bendeki etkisi çok büyük. Star Wars evrenine her girişimde, üzerinde dur mam  gerekli noktaları hatırlamamı sağlıyor. Clone Wars'ta çalışmış herkesin de benim gibi düşündüğüne eminim, o yüzden her anlamda güzel bir son bizi bekliyor olacak.”

Kaynak: ComingSoon

Çeviri: jailbird707

Yorumlar (0)