PLANETDP // HABERLER // Söylentilere Göre Lord of the Rings'in İlk Sezonu 20 Bölümden Oluşacak

Yapımcı ekip açıklandıktan kısa süre sonra Amazon'un Lord of the Rings dizisi ile ilgili bir söylenti yayılmaya başladı. Tolkien uzmanı Tom Shippey'in röportajından sonra ortaya çıkan söylentiye göre dizi 20 bölümden oluşacak.

Shippey "Tabii ki kesin lokasyonlar belirsiz ve birçok farklı yerden oluşabilir. Çekimin kendisi kronolojik olarak değil de lokasyonlara bağlı olarak yapılıyor. Mantıklı olarak tek bir lokasyonda geçen tüm sahneleri toparlamaya çalışıyorsunuz ki aynı yere birkaç kez uğramak zorunda kalmadan işi bitirin. Fakat bu da her şeyin daha çekim başlamadan belli olması ve sonun bilinmesi gerektiği anlamına geliyor. İlk sezonun 20 bölümden oluşması bekleniyor. Yani sonun ne olacağına karar vermeden çekimlere başlayamazlar." yorumunda bulundu.

Beklenen Lord of the Rings dizisinin İkinci Çağ'da geçeceği Amazon tarafından doğrulandı. Bu açıklamayla beraber The Lord of the Rings'in başlangıcıyla dizi arasına yaklaşık 3,000 yıllık bir tarih girmiş oldu. Sıradan hayranlar farkında olmasa da Jackson'ın Fellowship of the Rings'i aslında İkinci Çağ'ın sonunu anlatıyordu. İkinci Çağ, Sauron'dan önceki Karanlıklar Efendisi Morgoth'un sürgünüyle başlayan neredeyse 3,441 yılı kapsıyor.

Kaynak: ComingSoon

Yorumlar (2)

samet_419- 08/08/2019 10:08 Id:731

Bütçe için bir milyar dolar konuşuluyordu. Bölüm sayısı ilk beklentiye göre arttıysa bütçeye nasıl yansıyacak acaba?

Putte- 08/10/2019 11:08 Id:733

Açıkçası dizi için böylesi bir bütçe daha da arttırılamaz sanırım @samet_419 . Sulandırırlar biraz sanırım. Bununla ilgili olanlar forumda şu linke de baksınlar : https://forum.planetdp.org/index.php?/topic/5329-lord-of-the-rings/&tab=comments#comment-66118