PLANETDP // HABERLER // ‘Silicon Valley’ Kısaltılan 6. Sezonuyla Bitiyor

HBO aylardır dolaşan spekülasyonları bitirerek komedi dizisi Silicon Valley’nin yaklaşan altıncı sezonunun son sezonu olacağını onayladı. Çekimlerine bu ayın başında başlanan, yedi bölümlük altıncı sezon ilk bölümüyle yılın ilerleyen dönemlerinde ekranda olacak.

Dizinin yapımcı ve yöneticileri Mike Judge ve Alec Berg, “Silicon Valley hem kariyerlerimizin hem de hayatlarımızın bir dönüm noktası oldu.” diyor. “Onu özlemekten başka çaremiz yok ama biz zaten daima Pied Piper’ın bizi götürdüğü yere gittik, altıncı sezon da yerinde bir bitiriş olacak. Muhteşem kadromuzun, ekibimizin ve HBO’daki ortaklarımızın asla hakkını ödeyemeyiz. Fakat en nihayetinde, dünyayı güzelleştirmek için yapabileceklerimizin de bir sınırı var.

Silicon Valley’nin sona yaklaştığı dedikoduları altıncı sezon başka bir HBO dizisi Barry’nin de yaratıcısı olan Alec Berg için ertelendiğinde başlamıştı. Dizinin sekiz-on bölümlük bütün önceki sezonları martın bitimiyle nisan sonu arasında başlamıştı. Nisan 2018’de altıncı sezon onayını alan komedi dizisi bu seneki aralığını boş geçti.

HBO’dan Amy Gravitt, “Richard Hendricks’in algoritmasının Peter Gregory ile Gavin Belson’ın radarına girdiği ilk bölümden bu günlere muazzam bir yolculuktu.” dedi. “Bu süreç içinde, kültürümüzün teknolojiyle ilişkisi baştan aşağı değişti ve Alec ile Mike’ın titiz hikaye anlatıcılığı her daim bir adım önde olmayı başardı. Gerek kamera önünde gerekse kamera arkasında bu türden bir mizah kimyası nadir bulunur. Silicon Valley, her biri birbirinden eğlenceli yazarlarımız, sanatçılarımız ve olağanüstü ekibimizle gireceğimiz işlerin daha sadece başlangıcı.”

Çeviren: Bilal Aytekin

Kaynak: Deadline

Yorumlar (0)