PLANETDP // HABERLER // Shingeki no Kyojin OVA'sı İçin Fragman Paylaşıldı

Birkaç ay önce, Hiroshi Seko'nun kaleme aldığı "Shingeki no Kyojin: Lost Girls" yan hikâye romanın üç bölümlük OAD serisine uyarlanacağı duyurulmuştu. 8 Aralık'ta yani yarın satışa çıkacak ilk bölüm için Haftalık Shounen Magazine dergisinin resmi Youtube kanalında bir tanıtım videosu paylaşıldı. "Sina Duvarı, Elveda"(Wall Sina, Goodbye) hikâyesini işleyen bölüm Trost Müdaafası olaylarından sonra Annie karakterinin başından geçen bir olayı konu alıyor.

 

OVA'lar, Shingeki no Kyojin anime serisinin de yapımcısı olan Wit Studio tarafından, aynı ekip ile uyarlanıyor. 25 dakika olacak bölümler, Shingeki no Kyojin mangasının 24, 25 ve 26. ciltlerinin yanında sunulacak. İlk bölüm olan "Annie (Birinci Kısım)" bölümü 24. cilde ek olarak 8 Aralık'ta satışa çıkacak. Onu önümüzdeki sene 9 Nisan'da 25. cilt ile beraber "Annie (İkinci Kısım)" izleyecek. 9 Ağustos'taki 26. cilt ile gelen "Mikasa" bölümü ile OAD serisi tamamlanmış olacak.

Shingeki no Kyojin: Lost Girls romanı, Mikasa ve Annie karakterlerinin merkezinde bulunduğu "Sina Duvarı, Elveda"(Wall Sina, Goodbye), "Zalim Dünyada Kaybolmuş"(Lost in the cruel world) ve "Kayıp Kızlar"(Lost Girls) adlı üç hikâyeden oluşuyor. 2014 Aralık ayında Kodansha tarafından basılan romanın yazarı olan Hiroshi Seko, aynı zamanda Shingeki no Kyojin anime serisinde senarist olarak görev yapıyor. Roman, 2015-2016 yılları arasında Ryousuke Fuji'nin çizimleriyle Kodansha'nın Bessatsu Shōnen Magazine dergisinde mangaya aktarılmıştır.

Benzer şekilde iki bölümlük "Shingeki no Kyojin: No Regrets" OAD bölümleri de 2014, 2015 yıllarında animenin 15. ve 16. ciltlerine ek olarak satışa çıkmıştı. Shingeki no Kyojin: Ilse's Notebook bölümü ise 11. cilt ile beraber satılmıştı.

Kaynak: ANN

Yorumlar (2)

lokilark- 12/08/2017 10:12

Bilgilendirme yazısı için teşekkürler.

metingunay- 12/10/2017 10:12

Teşekkürler