PLANETDP // HABERLER // Russo Kardeşlerin Deadly Class Çizgi Romanı Diziye Uyarlanıyor

Syfy, Russo kardeşlerin Deadly Class isimli çizgi romanından esinlenen bir dizi projesi için talimat verdi. Adaptasyonu Rick Remender (Deadspace) ve Miles Orion Feldsott (American Koko) yarattı.

Deadly Class, 80'li yılların son zamanlarındaki karşıt kültürü temel alan bir karanlık çizgi roman dünyasında geçiyor. Hikaye, dünyanın üst düzey suç ailelerinin sonraki nesillerini gönderdiği elit özel okula alınan evsiz bir genci konu alıyor. Kendi ahlak kurallarına sadık kalmaya çalışırken hayati önem taşıdığı ortaya çıkan acımasız bir müfredattan, saldırgan sosyal gruplardan ve kendi ergen belirsizliklerinden sağ kurtulmaya çalışır. 

Deadly Class'ın oyuncu kadrosunda Benedict Wong (Doctor Strange), Benjamin Wadsworth (Teen Wolf), Lana Condor (X-Men: Apocalypse), Maria Gabriela de Faria (Sitiados), Luke Tennie (Shock and Awe), Liam James (The Killing) ve Michel Duval (Queen of the South) yer alıyor.

Dizinin yapımcılığını Sony Pictures Television Studios ve Universal Cable Productions paylaşıyor. Remender, Feldsott, Joe Russo, Anthony Russo (Avengers: Infinity War, Captain America: Civil War) ve Mike Larocca (Spy) ise baş yapımcılığı üstleniyor. Pilotun baş yapımcılığını ise Adam Targum (Banshee) ile Lee Toland Krieger (The Age of Adaline) yapıyor. Krieger ayrıca yönetmen olarak hizmet veriyor.

Kaynak: ComingSoon

Yorumlar (0)