PLANETDP // HABERLER // Robocop Returns’ü ‘Little Monsters’ Yönetmeni Abe Forsythe Yönetecek

Proje, Orion tarafından yayımlanan orijinal 1987 filminin direkt devamı olarak geliştiriliyor.

Ölü ya da diri, Abe Forsythe, Robocop ile karşımıza çıkacak.

MGM, Lupita Nyong’o’nun zombi komedi filmi Little Monsters’ın yönetmeni olan, yükselen film yapımcısı Forsythe ile Robocop Returns’ü yönetmesi için anlaşmaya vardı. Orijinal filmin senaristliğini yapan ve aynı zamanda da yaratıcıları olarak görülen Richard Suckle, Ed Neumier ve Michael Minerfilmin yapımcılığını üstleniyor.

Paul Verhoeven tarafından yönetilen Robocop, yeni bir çeşit devriye memuru olması için bir deneyde kullanılan ve yarı insan yarı makine (fakat posterde de geçtiği üzere “tamamıyla polis” olan) bir polis memuruna odaklanıyor. Bu yeni varlık, sürekli ortaya çıkan hatıralar ve yozlaşmış devlet memurlarıyla uğraşıyordu.

Devam filmleri 1990 ve 1993’te geldi, 1997’de Orion'u satın alan MGM 2014’te seriyi modern bir şekilde yeniden canlandırmak için yönetmen Jose Padilha ile çalıştı.

Neumier ve Miner, son olarak Terminator: Dark Fate’te yer alan, Justin Rhodes ile senaryoyu yıllar önce yazdı ve film için 2018’de yönetmen Neill Blomkamp ile anlaşıldı. Forsyth, Rhodes tarafından yazılan senaryoyu baştan yazacak.

Robocop, Avustralya’da kısa film ve televizyon programları çekmeye başlamadan önce bir aktör olan Forsythe için büyük bir adım. Screen Australia’dan maddi destek alan düşük bütçeli indie filmi Little Monsters, Hulu’da yerini almadan önce kısa bir süreliğine vizyona girdiğinde oldukça dikkat çekmişti.

Kaynak: Hollywood Reporter

Yorumlar (1)

arminius- 11/22/2019 09:11 Id:857

Çok kötü.Artık filmden hiç bir şey beklenemez.