PLANETDP // HABERLER // Robert Downey Jr'ın Hayvanlarla Konuştuğu Dolittle'ın İlk Tanıtım Fragmanı Yayınlandı

Ormana hoş geldin Robert Downey Jr. !

Eski Marvel yıldızı, hayvanlarla konuşabilen ve sıradan bir hayatı olan Dr. Dolittle’ın günümüze uyarlandığı yeni filmde rol alacak. Dr. Dolittle’ın hayvan dostlarına hayat veren ve yıldızlarla dolu seslendirme ekibinin de yer aldığı bu epik maceranın ilk tanıtım filmine göz atabilirsiniz.

Daha önce The Voyage of Dr. Dolittle ismiyle afişe edilen ve Hugh Lofting’in 1920 yılındaki çocuk kitabından uyarlanan bu yüksek bütçeli film, Dr. Dolittle’ın eşinin ölümünden 7 yıl sonrasını konu alıyor. Dolittle, Kraliçe Victoria dönemi İngiltere’sinde bir şirket için, içerisinde egzotik hayvanların yer aldığı bir hayvanat bahçesinde çalışmalar yapan ve kendisini çevresinden soyutlayan ünlü, sıra dışı bir doktor ve veterinerdir. Fakat genç kraliçe ölümcül bir hastalığın pençesine düşünce isteksiz, hevessiz görünen Dolittle tedavi yöntemi bulabilmek için hayali bir adaya doğru yelken açıp epik bir maceraya koyulur. Eski düşmanlarıyla yüzleşip, harika yaratıklar keşfederken zekasını ve cesaretini yeniden kazanır.

Filmde Harry Collett, Dolittle’ın genç ve bu araştırma sürecinde kendisine eşlik eden asistanı olarak yer alıyor. Dolittle’ın hayvan dostlarından kaygılı goril Chee-Chee’yi Rami Melek, coşkulu fakat aptal ördek Dab-DabOctavia Spencer, kutup ayısı Yoshi'yi John Cena ve onunla sürekli didişen alaycı devekuşu PlimptonKumail Nanjiani, Dolittle’ın en güvenilir danışmanlarından dik kafalı papağan Polynesia'yı Emma Thompson, zürafa Betsy'yi Selena Gomez, kaplan Barry'yi Ralph Fiennes, fare Flemming'i Craig Robinson, dişi aslan Regine'yi Carmen Ejogo, tilki Tutu'yu Marion Cotillard, köpek Jip'i Downey Jr.’nin eski Marvel partneri Tom Holland ve Ginko-Who-Soars'u Frances De La Tour seslendirecek. Ayrıca Antonio Banderas, Michael Sheen ve Jim Broadbent de filmde yer alacak.

Downey Jr. ikonik doktor Dolittle’a beyaz perdede hayat veren üçüncü aktör olacak. Daha önce bu rolü 1967 senesinde Rex Harrison ve 1998’deki uyarlamasında Eddie Murphy canlandırmıştı. Stephen Gaghan'ın yönettiği Joe Roth, Jeff Kirschenbaum ve Susan Downey'nin yapımcılığını üstlendiği Dolittle'ın gösterimi bu yıl Nisan ayında planlanmasına karşın 17 Ocak 2020'ye ertelenmişti.
 

Kaynak: EW

Yorumlar (1)

Putte- 10/14/2019 09:10 Id:796

Dr.Dolittle Eddie Murphy nin oynadığı beni gülmekten kırıp geçirmişti. Çok eğlenceli bir yapımdı. Buna da gelsin bakarız.