PLANETDP // HABERLER // Robert Aramayo, The Lord Of The Rings Dizisinin Kadrosunda

Duyulanlara göre, eski Game of Thrones oyuncusu Robert Aramayo ile Amazon’un The Lord Of The Rings dizisinde yer alması için görüşülüyor. Beldor olarak da bilinen genç kahraman rolünü oynaması için anlaşmaya varılan fakat daha sonra planlama sıkıntıları yüzünden projeden ayrılan Will Poulter’ın yerini alacak.

Amazon bu Kasım ayında J.R.R. Tolkien’in fantastik serisinin dizi adaptasyonuna ikinci sezon onayı verdi. Onay alındıktan sonra proje, dizinin birinci sezonunun ilk iki bölümünün çekilmesinin ardından ikinci sezonun planlamasını yapmak adına 4-5 aylık bir araya girdi.

Orta Dünya’da geçen LOTR dizisi, J.R.R. Tolkien’in The Fellowship of the Ring kitabını esas alan yeni hikayelere odaklanacak. Amazon’un hala resmi olarak açıklamadığı oyuncu kadrosunda Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle ve Morfydd Clark’ın yer alması bekleniyor.

The Lord of the Rings dizisinin yapımcılığını Amazon Studios yapıyor. Dizinin baş yapımcılığı ise J.D. Payne, Patrick Mckay, yönetmen J.A. Bayona ve yapımcı partneri Belén Atienza, Lindsey Weber, Bruce Richmond, Gene Kelly, Sharon Tal Yguado ile yazarlar Gennifer Hutchison, Jason Cahill ve Justin Doble tarafından üstlenilecek.

İngiliz aktör Aramayo, HBO’nun çok sevilen Game of Thrones dizisinin altıncı ve yedinci sezonlarında Genç Ned Stark’ı canlandırdı. Ayrıca, Discovery’nin Harley and the Davidsons adlı mini dizisinde de Bill Harley rolündeydi. Onu yakın zamanda Netflix’in Behind the Eyes isimli mini dizisinde de göreceğiz. Yer aldığı diğer yapımlar arasında Nocturnal Animals, Eternal Beauty, Antebellum, The Empty Man ve The King’s Man yer almakta.

Kaynak: Deadline

Yorumlar (1)

Fullmetall- 01/12/2020 02:01 Id:901

Dizi 2.çağda geçicek 3.çağda değil, o yüzden yüzük kardeşliği ile alakası yok. Mesela Gandalf olmayacak... Bu tarz ikon olan karakterler dizide yer almayacak. Belki 3-4.sezonlarında olabilir ama amazon ile tolkien vakfı arasında ki anlaşma bu şekilde dizinin 2.çağda geçmesi 3.çağda yer alan karakterlerin yer almaması yönünde.