PLANETDP // HABERLER // Quentin Tarantino'lu Star Trek 4, +18 Olacak

Quentin Tarantino geçtiğimiz günlerde yeni Star Trek filmiyle ilgiili fikirleriyle J.J. Abrams'ın (Star Trek Beyond, Star Wars: The Force Awakens) dikkatini oldukça çekmişti. Şimdi ise Deadline'ın haberine Tarantino ve Abrams senaristlerle görüşmeye başlamışlar. Görüştükleri senaristler arasında Mark L. Smith, Lindsey Beer ve Drew Pearce bulunmakta. Aralarından filmin senaryosunu yazmaya en yakın kişinin The Revenant'ın yazarı Mark L. Smith'in olduğu söyleniyor.

Star Trek'te görmediğimiz şeyleri görebilmemiz için filmin +18 olmasını isteyen Tarantino'nun bu isteği, Paramount ve Abrams tarafından kabul edilmiş durumda. Anlaşmalar sağlanırsa usta yönetmen Tarantino'nun filmi yönetmesi bekleniyor.

Filmin aynı kadroya yer verip vermeyeceği veya aynı zamanda mı geçeceği şimdilik bilinmemekte. Daha önce dördüncü filmde geri döneceği duyurulan Chris Hemsworth'ın durumu da belirsiz bir hâl aldı.

Star Trek türünde daha önce hiç film çekmeyen Tarantino'nun, şu anda çalışmaları süren yeni filminde 69'da yaşan Charles Manson cinayetleri anlatılacak. 2019 Ağustos'unda vizyona girmesi planlanan film Sony stüdyolarında çekilecek.

Büyük bütçeli, seyirci yelpazesini sınırlayan +18 filmlere çekimser yaklaşan stüdyolar Mad Max: Fury Road, Logan, Deadpool ve Blade Runner 2049 gibi filmlerin başarısından sonra bu tarz filmlere daha cesur yaklaşmaya başladı.

Filmle ilgili gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak: Deadline

Yorumlar (4)

Putte- 12/08/2017 09:12 Id:335

+18 Star trek de biraz tuhaf duracak gibi. Umarım fazla garipsemeyiz.

onüçüncüjedi- 12/10/2017 01:12 Id:344

Bence kadro değişmez aynı kadro üzerinden giderler Anton Yelchin'in gözlerimiz arar elbette neyse tahminim +18 tahminimce sağlam bir savaş olacağı yönünde hazır ST Discovery'de Klingonlar yeniden hikayede yer bulunca +18 teriminden kanlı bir savaş ve çatışmadan fazla bir beklentiye girmemek gerek yani bu Star Trek sonuçta Mavi Göl değil...:D

zarat- 12/12/2017 01:12 Id:351

Gene Roddenberry nin vizyonunun dışına çıkmak trekker ları fazlasıyla rahatsız eder. Bu Paramoun için kendi ayağına sıkmak gibi bir şey olur.

TheWall- 12/15/2017 12:12 Id:352

Biraz sert olacak herhalde.Ama Tarantino'yu Star Trek'te izlemek keyifli olacak.