PLANETDP // HABERLER // Persona 5 TV Animesinin Ayrıntıları Belli Oldu

"Persona 5 TV Animesi'nin Sırrı Çözüldü! Özel Canlı Yayın: Acaba Noel Arifesi'nde Shibuya'da Neler Olacak!?" adlı Pazar günü yayınlanan programda Atlus şirketinin oyunlarından olan Persona 5'in,  A-1 Pictures tarafından yayınlancak yeni animesiyle ilgili ilk görseller (tanıtıcı video, poster) paylaşıldı.

 

Masashi Ishihama (From the New World, Kamichu!) Persona 5 the Animation'ın yönetmenliğini üstlenirken, orijinal hikâye tasarımı aynı zamanda oyun serisinin yapımcısı olan Katsura Hashino'ya ait olacak. Satomi Ishikawa (Convenience Store Boy Friends), Shigenori Soejima'nın oyun için yarattığı orijinal karakter tasarımlarının animasyonuyla görevlendirilecek. Kazuma Kaneko oyun içindeki iblis figrülerinin orjinal yaratıcısı ve aynı zamanda çizeri olarak atfedilmiş. Shinichi Inotsume (Persona 5 the Animation -The Day Breakers-, Hayate the Combat Butler, Sket Dance) serinin senaryosunu üstlenirken, Shōji Meguro ise Persona 5 oyunu için tasarladığı müziklerin ardından bir kez de anime serisi için bu görevi üstlenecek.

Gelecek Nisan ayında gösterime girecek olan Persona 5 Tokyo MX, Gunma TV, Tochigi TV, MBS ve BS11 kanallarından yayınlanacak. Bu arada animede yer alan ana karakterlerden birinin adının Ren Amamiya olduğu öğrenildi. Aşağıda paylaşılan yeni görselde Ren'i, Tokyo'nun ikonikleşen Shibuya Yayageçidi'nde görüyoruz. Daha önceki görsellerde olduğu üzere, animenin resmi sitesi bu görselin üzerinde de şu sloganı kullandı: "Dünyayı onlar çalacak."

Belirlenen seslendirme kadrosu ise şu şekilde:

  • Jun Fukuyama - Ren Amamiya
  • Mamoru Miyano - Ryuji Sakamoto
  • Ikue Otani - Morgana
  • Nana Mizuki - Anne Takamaki
  • Tomokazu Sugita - Yusuke Kitagawa
  • Rina Satou - Makoto Niijima
  • Aoi Yūki - Futaba Sakura
  • Haruka Tomatsu - Haru Okumura
  • Sōichiro Hoshi - Goro Akechi

Persona serisinin son oyunu PlayStation 4 ve PlayStation 3 konsolları için Japonya'da 15 Eylül 2016'da, Kuzey Amerika'daysa ufak bir gecikmenin ardından ancak 4 Nisan 2017'de piyasaya sürülmüştü. Oyunda Production I.G stüdyosuna ait çeşitli animasyon sekansları bulunmakta. Yeni seriye giriş mahiyetindeki Persona 5 the Animation: The Day Breakers OVA'sı yine A-1 Pictures tarafından 3 Eylül 2016'da yayınlanmıştı. Bu özel bölümde yeni kurulan bir hırsızlık çetesini hikâyenin merkezinde görüyoruz.

Kaynak: ANN

Çeviri: jailbird707

Yorumlar (0)