PLANETDP // HABERLER // Oscar Isaac, Paul Schrader'ın Filmi The Card Counter'ın Başrolünde

Oscar Isaac’in Star Wars evreni ile yaptığı işin sonuna gelmek üzere olabilir ama Poe Dameron rolü dışında faal olarak sürdürebilecek birçok işi var. The Card Counter adında yeni bir film çekmek üzere olan yönetmen Paul Schrader’ın filminin kadrosuna başrol olarak dahil oldu.

Schrader’ın yazıp yönettiği filmde, Isaac’i geçmişten gelen ortak düşmandan intikam almak isteyen genç bir adamı önlemeye çalışan, tek derdi kart oyunu oynamak olan bir kumarbaz ve eski bir asker olan William Tell rolünde tanıtır. Askeri bir albaydan intikam planını gerçekleştirme konusunda yardım isteyen öfkeli bir genç olan Cirk, Tell’ın kumarhane yolundaki spartan varlığını yok eder. Tell, Cirk ile olan bu bağ sayesinde günahlarından kurtulacağını düşünür. Esrarengiz kumar finansmanı La Linda’dan destek alan Tell, kumarhaneden kumarhaneye Cirk’i yanında gezdirirken, bu sıradışı üçlü gözünü Las Vegas’taki Dünya Poker serisini kazanmaya diker. Ancak Cirk’i doğru yolda tutmanın imkânsız oluşu Tell'i geçmişinin karanlığına geri döndürecektir.

Isaac’in bir çocuğun hayatını tehlikeye atacak olması pek inandırıcı gelmese de, kendisinin Schrader ile çalışması fikri kulağa cazip geliyor. Bu filmden önce elbette 20 Aralık’ta vizyona girecek olan Star Wars: Rise Of Skywalker var.

Kaynak: EmpireOnline

Yorumlar (0)