PLANETDP // HABERLER // Operation Finale'dan İlk Fragman Yayınlandı

MGM, Operation Finale'nin ilk fragmanını yayınladı. Tarihi gerilim filminin kadrosunda Oscar Isaac (Star Wars: The Last Jedi) ve Ben Kingsley (Gandhi, Iron Man 3) yer alıyor.

Film, 1960'lı yıllarda Arjantin'de geçiyor ve Adolf Eichmann isimli bir Nazi savaş suçlusunun avlanıp yakalanmasını konu alıyor. Oscar Isaac, Mossad üyesi ve Eichmann'ı indiren İsrailli casuslardan oluşan bir grubun başı olan Peter Malkin'i canlandırıyor. Eichmann hem Malkin'in kız kardeşi ile yeğeninin ölümünden hem de yahudilerin Avrupa'daki toplama kamplarına nakledilmesinden sorumludur. Eichmann II. Dünya Savaşı'nın ardından önce Avusturya'ya sonra da Arjantin'e kaçmıştır.

Operation Finale'yi Matthew Orton'un yazdığı senaryodan Chris Weitz (About a Boy) yönetti. Filmin yapımcılığını Isaac, Brian Kavanaugh-Jones, Fred Berger ve Jason Spire üstleniyor. Matt Charman (Bridge of Spies) ise baş yapımcılıkla ilgileniyor.

Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Lior Raz, Melanie Laurent (Inglorious Basterds), Nick Kroll (The League), Joe Alwyn (Billy Lynn’s Long Halftime Walk), Haley Lu Richardson (The Edge of Seventeen), Michael Aronov, Ohad Knoller, Greg Hill, Torben Liebrecht, Mike Hernandez, Greta Scacchi ve Pêpê Rapazot bulunuyor.

Operation Finale, 14 Eylül'de sinemalarda.

 

Kaynak: ComingSoon

Yorumlar (0)