PLANETDP // HABERLER // Nolan'ın Tenet'ine Sektör Ne Zaman Kapılarını Açacak?

Hepimizin tahmin edebileceği gibi Fortnite ile Christopher Nolan hayranlarının kesişeceği bir yolun varlığı pek de mümkün gibi gözükmüyor fakat aldığımız son habere göre yanılıyoruz. Warner Bros ekibi ve tabii ki Nolan, aksiyon-korku kategorisindeki gizemli filmi Tenet’in tanıtım filmi için kolları sıvadı. Sanal dünyada ne olup bittiğini takip etmeyenler merak etmeyin, filmi daha geleneksel bir yöntemle online ortamda da izleme şansınız olacak!

Nolan, hepimizin bildiği Nolan, senaryo ise gizemini koruyor. III. Dünya Savaşından daha da kaotik bir ortamda mücadele eden John David Washington’ın ana karakterinin görevi bir felaketi durdurmaktır. Kurguda aynı zamanda „inanç“ sözcüğünü kullanarak iletişim kuran bir grup şüpheli insan bulunuyor. Aksiyon sahneleriyle dolup taşan film „zamanla oynama“ (tersine çevirme, yaşananlara müdahale etme) gibi ilginç öğeleri de barındırıyor, fakat bir dipnot düşelim; burada tam olarak zamanda yolculuğundan söz etmiyoruz. Ah, unutmadan Robert Pattinson’ı da jilet gibi bir takım elbise içinde uçağı düşürme planları yaparken göreceğiz. Olay uçak uçarken gerçekleşmese de, bizce yoğun bir aksiyon barındırıyor.

Film ekibinde ise Aaron Taylor-Johnson, Elizabeth Debicki, Celemence Poesy aynı zamanda Dunkirk’ten Kenneth Branagh ve Nolan’ın uğuru; Michael Caine bulunuyor. Tenet‘in resmi olarak 17 Temmuz’da bizlerle olacağı bilinse de, tanıtım filmi bu tarihi doğrulamıyor. Bu da şu demek oluyor; Warner, sinema sektörünün eski çalışma temposuna yazın dönüp dönmeyeceğini bir süre daha bekleyecek ve buna göre filmin çıkış tarihi belirlenecek. Yani tüm gözler şu anda Warner Stüdyolarında, sinema sektörü de yoluna girdi mi artık bütün taşlar yavaştan rayına oturmaya başlar…

Kaynak: Empire Online

Yorumlar (0)