PLANETDP // HABERLER // Neil Gaiman, The Sandman’in İkinci Sezonunun Planlandığını Açıkladı

Hayranlar çizgi roman serisi The Sandman’in dizi adaptasyonu hakkında yeni bir haber beklerken ve henüz dizinin başrolü bile açıklanmamışken, serinin yaratıcısı Neil Gaiman ikinci sezon planlarının yapıldığını açıkladı.

Yapımcı Allan Heinberg (Wonder Woman) ve David S. Goyer (Terminator: Dark Fate) ile dizinin yaratıcılarından olan Gaiman, Radio Times ile yaptığı bir röportajda 11 bölümlük ilk sezonun yapımının sorunsuz ilerlediğini ve orada sona ermeyeceğini açıkladı.

Gaiman, “Yapımcı Heinberg, Goyer ve benimle birlikte üç kişiyiz, ilk bölümün senaryosunu ve ilk iki sezonun olay örgüsünü tamamladık, bundan sonrasını zaman gösterecek,” dedi.

90’larda çizgi roman serisinin başladığı günden bugüne kadar Sandman’in birçok kez canlı çekim uyarlaması yapılmaya çalışıldı. 2016 yılında WB'nin New Line Cinema'sının yapacağı uyarlamada Joseph Gordon-Levitt hem başrol hem de yönetmen olacaktı fakat proje hayata geçemedi.

DC Comics’in alt grubu Vertigo’dan çıkan Sandman’in 1989’dan beri 75 sayısı çıktı. Gaiman’ın dünya içinde dünyası, alegorik karakter Dream’e ve Endless (Death, Desire, Despair, Delirium, Destuction ve Destiny) olarak tanınan kardeşlerine odaklanan bir antoloji serisi yarattı.

Elinde ikinci sezonu yapım aşamasında olan Umbrella Academy ve Mark Miller yapımı olan The Magic Order ve Jupiter's Legacy dizileriyle birlikte Sandman dizisi Netflix için yüksek bütçeli yeni bir çizgi roman uyarlaması olacak.

Kaynak: Comingsoon

Yorumlar (0)