PLANETDP // HABERLER // Natsume's Book of Friends Animesi Filme Uyarlanıyor

Shueisha, Yuki Midorikawa'nın Natsume's Book of Friends (​​​​​Natsume Yūjin-Chō) mangasından esinlenen anime filminin ilk gösterimini 2018 yılında yapacağı Pazar günü açılan bir internet sitesi aracılığıyla duyuruldu. Seslendirme sanatçıları Hiroshi Kamiya ve Kazuhiko Inoue'nin Takashi Natsume ve Nyanko-sensei'yi seslendirmek için yeniden kadroda olacakları yine internet sitesi tarafından belirtildi. Animenin beşinci ve altıncı sezonlarını canlandıran Shuka animasyon stüdyosu filmin de canlandırıcılığını üstlenecek.

Ayrıca siteden bir ön çizim de yayınlanmış durumda.

Hem anime sezonları hem de Midorikawa'nın orijinal mangası küçüklüğünden beri yōkaileri görebilen Natsume isimli bir çocuğun hikayesini anlatıyor. Maalesef insanlar tarafından dışlanan Natsume'nin yōkailerle de arasında pek bir yakınlık yoktur. Bir gün Natsume'ye anneannesinden bir Yūjin-Chō (Arkadaşlar Kitabı) miras kalır. Aslında kitap anneannesinin yōkaileri tuzağa düşürmek için yaptığı anlaşmalarla doludur. Natsume, yōkailer karşısına çıktıkça, çoğu kendisinden intikam almaya çalışıyor olsa da onları serbest bırakmaya veya onlara yardım etmeye çalışır. 

​​​​​​

Animenin altıncı sezonu olan Natsume Yūjin-Chō Roku, 11 Nisan tarihinde yayınlanmaya başlanıp 11 bölüm boyunca devam etmiştir. Crunchyroll da diziyi eş zamanlı olarak kendi platformunda yayınlamıştı. Animenin Japonya'daki dördüncü ve beşinci gösterimi iki yeni OVA bölümü içeriyor. İlk OVA bölümü 27 Eylül'de dördüncü gösterimde yayınlanmıştı. İkinci OVA ise beşinci gösterim ile birlikte 25 Ekim'de yayınlanacak. Crunchyroll ilk OVA'yı Pazar günü yayınlamaya başladı. 

Crunchyroll ayrıca animenin önceki beş sezonunu da yayınlamakta. Viz Media ise Midorikawa'nın orijinal mangasını İngilizce olarak yayımlıyor. 

Kaynak: ANN

Yorumlar (0)